Skride: Mediķu algu reformas virzība nav jāaptur

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) neatbalsta Veselības ministrijas (VM) sagatavoto jauno darba samaksas kārtību. Tā uzskata, ka ministrijas informatīvais ziņojums par jauno darba samaksas kārtību satur virkni nepatiesību par esošās algu sistēmas trūkumiem, kā arī arodbiedrības ieskatā reforma rada riskus veselības aprūpei.

Vienlaikus arodbiedrības padome atklātā vēstulē aicina 13. Saeimas deputātus nekavējoties nodrošināt finansējumu darba samaksas pieaugumam veselības aprūpes nozarē likumā paredzētajā apmērā. Tikmēr Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride ("Attīstībai/Par!") vērtē, ka mediķu algu reformas virzība nav jāaptur un atalgojums pēc tās būs caurskatāms un vienlīdzīgs.

Skride: mediķu algu reformas virzība nav jāapturSintija Ambote

  "Tas, ka arodbiedrība neatbalsta algu reformu, – manuprāt, viņi, iespējams, nav iedziļinājušies. Mēs esam uzklausījuši komisijā veselības ministri par šo algu reformu. Viņa mums ir ziņojusi, pat divas reizes. Jāsaka, ka tiešām šobrīd ir nevienlīdzība mediķu algu vidū. Šis konkrētais modelis skaidri pateiks, kā veidojas mediķu alga. Pamatalga būs lielākā daļa, piemaksas nebūs lielākā daļa no algas. Mediķiem tas būs caurskatāms un vienlīdzīgs. Algu reformai ir jābūt. Arī tas, ko komisija lūdza par mediķu darba samaksu, tas arī šobrīd izskatās, ka valdības sarunās tiek pildīts. Arī publiskajā telpā tā ir izskanējis. Tā kā šobrīd mani personīgi šī lieta pat ļoti apmierina. Es ceru, ka šādā veidā visas frakcijas turpinās saprast, ka mediķiem algas vajadzīgas un ka tā mēs arī nobalsosim šajā budžetā," pauda Skride.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti