4. studija

Vai starp bērnudārzu un dzimtsarakstu nodaļu noteikti jāuzceļ žogs?

4. studija

Ceturtā studija

Kāpēc policija netiek informēta par velosipēda un elektroskrejriteņa sadursmi?

Skrejriteņa vadītājs Ogrē notriec sievieti; aculiecinieki nemāk izsaukt policiju

Elektroskrejriteņa vadītājs Ogrē izraisīja negadījumu, kurā nopietni cieta sieviete. Viņš no notikuma vietas aizbrauca, un policija lūdz atsaukties aculieciniekus. Cietušajai bijis pārsteigums, ka apkārtesošie cilvēki nav zinājuši, kā izsaukt policiju.

"Pa Bērzu aleju lielā ātrumā brauca pretī skūteris. Vīrietis vidējos gados. Viņš ietriecās mana riteņa vidusdaļā. Nevis tieši, bet riteņa vidusdaļā. Es mēģināju izvairīties. Droši vien arī viņš mēģināja izvairīties, bet nekas neizdevās," pastāstīja negadījumā cietusī Dace Koluža.

Viņa atcerējās, ka aculiecinieki bijuši ļoti atsaucīgi, mēģinājuši palīdzēt piecelties. Tomēr nav spējuši savā starpā vienoties, kuram dienestam uz kādu numuru zvanīt.

"Viņi neprata sakontaktēt ātro palīdzību. Viņi sauca visdažādākos numurus, bet man jau nebija spēka viņiem aizrādīt.

Cilvēki pat nezina elementārus ātrās palīdzības numurus," atcerējās cietusī.

Policijā par notikušo tā arī neziņoja. Iespējams, tieši tādēļ potenciālais sadursmes vaininieks notikuma vietu pameta. Tikmēr cietusī Dace nonāca Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā Rīgā, jo izrādījās, ka negadījumā traumēta kreisā kāja. Operācija ilgusi vairāk nekā četras stundas, un vēl vismaz divi mēneši sievietei būs jāpavada gultas režīmā. 

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe pastāstīja, ka informācija no medicīnas iestādes saņemta un sākts administratīvā pārkāpuma process. Tāpat Valsts policija aicina atsaukties ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekus, kuri var sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju, kā arī pašu elektroskrejriteņa vadītāju, zvanot pa tālruņa numuru 20269226 vai 110.

Līdztekus Valsts policijai savu izmeklēšanu uzsākusi Daces laba paziņa, pensionāre Leontīna Aperāne. Pensionāre pāris nedēļu laikā noskaidrojusi itin visus negadījuma apstākļus, apzinājusi aculieciniekus, tomēr to, kurš stūrēja elektroskrejriteni un liktenīgi taranēja Daces velosipēdu, pagaidām nav izdevies uzzināt. Viņas “neatkarīgā izmeklēšana” gan liek celt trauksmi par cilvēku rīcību stresa situācijās.

"Cilvēki bija tādi kā apstulbuši. Kur zvanīt?"

Cietusī Dace arī norādīja, ka skvērā, kur notika negadījums, nav skaidru satiksmes noteikumu, jo tur priekšroka ir gājējiem.

Ogres pašvaldības policijas priekšniece Mirdza Streļča uzsvēra, ka problēmas nerastos, ja cilvēki ievērotu cieņpilnu izturēšanos vienam pret otru. Proti, nevajadzētu braukt ātri.

Patlaban uz gājēju ielas pilsētas centrā nav nekādu norāžu, kā pārvietoties ar velosipēdiem un citiem braucamajiem. Tomēr tiek izstrādāti noteikumi, lai tiktu galā ar elektroskrejriteņu vadītājiem.

Streļča norādīja, ka visur Latvijā saskaras ar problēmām saistībā ar elektroskūteriem.

"Tiek izstrādāti normatīvie akti, kas atvieglos darbu gan policijai, gan iedzīvotājiem, gan elektroskūteru lietotājiem, gan velosipēdu lietotājiem. Atvieglos to, ka mēs, viens otru neapdraudot, neradot negatīvas sekas mūsu veselībai, turpināsim braukt un baudīt Ogres pilsētu," stāstīja Streļča.

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" atgādina, ka

nelaimes gadījumā palīdzību var saņemt, zvanot pa tālruni 112, kur savienos ar nepieciešamo dienestu. Tieši mediķu palīdzību lūdz, zvanot pa tālruni 113. Savukārt tieši policiju var sazvanīt, zvanot 110.

Policijas pārstāve Kaļķe atgādināja, ka, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums un ir nepieciešama policijas iesaiste, ir nekavējoties jāinformē par to policija, zvanot pa tālruņa numuru 110. Gadījumos, ja ceļu satiksmes negadījumā cietusī persona ir nogādāta uz medicīnas iestādi un notikuma vietā nav bijusi policijas ekipāža, tad par negadījuma faktu policijai ziņo pati medicīnas iestāde.

Valsts policijas statistika liecina, ka šī gada 10 mēnešos valstī ir notikuši 279 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir iesaistīts elektroskrejritenis. Šajos negadījumos cietušas 196 personas; viens elektroskrejriteņa vadītājs gājis bojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt