Dienas ziņas

Baltkrievijā notiek prezidenta vēlēšanās

Dienas ziņas

Buklets - padomdevējs insulta gadījumā

«Svētku skrējiens pēc pasakām» Kuldīgā

Skrējienā Kuldīgā vāc līdzekļus pasaku atskaņošanai bērniem slimnīcā

Tas ir cēls mērķis – tā atzina ne viens vien no "Svētku skrējiena pēc pasakām" dalībniekiem. Trešo gadu Kuldīgas pusmaratona laikā notiek arī simboliski vai labdarības skrējieni. Šai reizē saziedotie līdzekļi nonāks Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļā, tur tiks ierīkota audio sistēma un bērni vakarā varēs klausīties Imanta Ziedoņa pasakas.

Kad no trases atgriezušies tie Kuldīgas pusmaratona dalībnieki, kas savus spēkus pierādīja 5 un 10 kilometru distancē, lielākā rosība sākas vietā, kur aicina reģistrēties labdarības skrējienam. Tā kā šogad Kuldīgas pusmaratons notika jau 15. reizi, tad arī labdarības skrējiens dzimšanas dienas noskaņās, kur katrs dalībnieks nāk ar savu dāvanu – ziedojumu, kas ļaus Kuldīgas slimnīcas bērnu nodaļu aprīkot ar audio sistēmu un bērni ik vakaru dzirdēs Imanta Ziedoņa pasakas. Viena no pusmaratona organizatorēm Antra Grīnberga neslēpa, ka ideja šī skrējiena mērķim gūta personīgajā pieredzē.

"Tā kaut kāda bērnības atmiņa, ka esmu slimnīcā viena pati, bez mammas, tad tie vakari bija ļoti skumji.

Kādreiz gadās, ka ir kāds bērniņš, kuriem nav vecāku līdzi, kas izlasa pasaku, tāpēc tā šķita, ka ļoti jauki būtu, ja visi bērniņi katru vakaru varētu klausīties pasakas," saka Grīnberga.

Svētku skrējienam pēc pasakām atsaukušies apmēram 270 dažāda vecuma ļaudis. Divu kilometru distanci pa Kuldīgas senajām ieliņām kāds pieveica skrienot, kāds ejot, kāds nūjojot, braucot ratiņos vai ar riteni. Dalībniekus ik pa laikam uzmundrināja gan garāmgājēji, gan mūziķi muzikālajos punktos. Kuldīgas pusmaratons laikapstākļu dēļ jau izsenis ieguvis nosaukumu "Karstākais pusmaratons", izņēmums nebija arī šis gads, tāpēc vietējie iedzīvotāji parūpējas par skrējēju atvēsināšanu.

Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļā ir deviņas palātas, kurās ārstē bērnus no to pirmajām dzīves dienām līdz 18 gadu vecumam. Mēnesī nodaļā uzturas ap 50 bērnu ar dažādām saslimšanām.

Ideja par pasaku atskaņošanu slimnīcā uzņemta ar prieku un atsaucību, skrējienā devās arī kupla slimnīcas darbinieku komanda.

"Visas pasakas, runājot par Imantu Ziedoni, ir labdabīgas ar dziļu zemtekstu. Man liekas, ka katrā līmenī, katrs vecums Imanta Ziedoņa pasakās var atrast to, kas viņam ir svarīgi, ieskaitot personālu," lēsa Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļas vadītāja Ramona Irbe.

"Mūsdienās pasakas daudzi bērni ne lasa, ne klausās, nesaprot pat īsti, kas tas ir, nav tā rituāla pirms miega kopā ar vecākiem. Jebkurā gadījumā, ka atgriežamies pie kaut kā tik sena, pie latviešu tradīcijām, tas ir ļoti vērtīgi," uzskata skrējiena dalībniece, kuldīdzniece Madara Brūkle.

Svētku skrējienā pēc pasakām saziedoti 926 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt