Sadaļas Sadaļas

Skolu iestājeksāmenus varēs rīkot klātienē grupās līdz 10 cilvēkiem

Iestājpārbaudījumus uzņemšanai formālās izglītības programmās pamata un vidējās izglītības pakāpē varēs rīkot klātienē, bet vienā grupā drīkst būt ne vairāk par 10 personām, eksāmena norises telpā un ārpus tās jālieto mutes un deguna aizsegi un jāievēro divu metru distance.

To paredz valdības atbalstītās izmaiņas Covid-19 izplatības ierobežošanas regulējumā, informēja Izglītības un zinātnes ministrija.

Papildu drošības nolūkā grozījumi paredz arī Covid-19 testu veikšanu.

Lai piedalītos iestājpārbaudījuma norisē klātienē, Covid-19 tests jāveic pēdējo 72 stundu laikā pirms iestājpārbaudījuma.

Covid-19 testu var neveikt, ja cilvēks dokumentāri var pierādīt, ka pēdējo triju mēnešu laikā bijis inficēts ar koronavīrusu un vairs nerada inficēšanās risku apkārtējiem. Tāpat Covid-19 testu neveic personas, kas dokumentāri var pierādīt, ka ir pilnībā vakcinējušās pret Covid-19 infekciju.

Valdība arī vienojās, ka pirmsskolas izglītības iestādes bērnu pieskatīšanai vasarā varēs organizēt dežūrgrupas – to paredz šodien, 2021. gada 13. maijā, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Grozījumi nosaka, ka 2021. gada jūnijā, jūlijā un augustā pirmsskolas izglītības programmas varēs īstenot apvienotās grupās līdz 24 bērniem vienas izglītības iestādes vai pašvaldības ietvaros, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Lai novērstu grupu nepamatotu tikšanos, grozījumi paredz, ka nav pieļaujama bērnu mainīšana starp grupām biežāk nekā reizi mēnesī.

KONTEKSTS:

Pašlaik Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēma aptuveni 22% pieaugušo. Maija vidū plānots sākt vakcinēt arī 16 gadus sasniegušus jauniešus. Kopš 3. maija vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcinācijai varēja pieteikties visi 18 gadus sasnieguši iedzīvotāji, bet pirms tam, organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas un līdz maija sākumam bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt