Aktuāli

Mencu zvejnieku vidējais vecums jau pārsniedzis 50 gadu slieksni

Aktuāli

Ar diviem jauniem torņiem stiprinās Latvijas mediju apraidi pierobežā

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga par arodbiedrību protestiem

Skolotāju arodbiedrība mudina publiskajā sektorā algas celt vai piebremzēt solidāri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Atalgojuma celšanai vai piebremzēšanai publiskajā sektorā vajadzētu būtu solidārai, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA vadītāja norādīja uz Valsts un pašvaldību amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteikto, ka virknei publiskajā sektorā strādājošajiem alga paaugstinās automātiski, ja valstī ir ekonomiskā izaugsme.

“Tad esam solidāri – ja ir uzkrājumi jāveido, lai tos veido visi. Kāpēc ir vairāki gadi, kad vieniem algas iet uz augšu, bet veselai daļai par to ir jācīnās?” vaicāja Vanaga.

Arodbiedrība pašlaik uzstāj uz pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika ievērošanu. Pašlaik finansējums tam neesot rasts. “Būtiski, ka viens no kritērijiem bija norādīta ekonomiskā izaugsme valstī. Tas nosaka, ka tad grafiks jāīsteno,” sacīja Vanaga.

LIZDA prasīja minimālo skolotāju atalgojuma likmi paaugstināt no 680 uz 710 eiro. tas skartu pedagogus gan bērnudārzos, gan augstākās izglītības iestāžu mācībspēkus. Savukārt valdība nolēmusi, ka 88 pašvaldības saņems papildu finansējumu pedagogu prēmijām, ko kritizēja arodbiedrība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti