Panorāma

Panorāma

Panorāma

LU atklāj «Prātnieku laboratoriju»

Mājturības skolotājs –jaunrades veicinātājs

Skolotājs ar gandrīz 40 gadu pieredzi: Pedagogam ir jābūt kā zinātniekam

Skolotājam šodien ir jābūt kā zinātniekam – tā atzīst Aizputes vidusskolas mājturības skolotājs Laimonis Grundmanis, kura darba pieredze šajā arodā tuvojas ceturtajam gadu desmitam. Viņš ir viens no tiem, kurš uzskata, ka mācību programmām jābūt vērstām uz nākotni, nevis pagātni, lai gandarījums par paveikto būtu kā skolēniem, tā skolotājiem.

Ja nevaram parādīt citiem savu līdzšinējo veikumu, tad kam tāds mācību priekšmets, ceļā uz nākotni, atzīst Grundmanis,

citu aiz cita izrādīdams mājturības stundās tapušos darbus.

Tie ir dažādi spēļu elementi, mūzikas instrumenti, uzskates materiāli, kuru izgatavošanā skolēni praktiski papildina vēstures, fizikas, matemātikas stundās apgūto teoriju.

"Viņš [skolēns] tagad domā, kā četrreiz palielināt šos elementus. Lūk, šeit ir rezultāts. Katrs bērns uztaisa vienu elementu, savieno kopā un lūk, viņš redz, kas ir mērogs," klāsta Grundmanis.

Šoruden skolēni mājturības stundās no finiera izgriež zābaciņus, kam tiks urbti caurumi, tad krāsoti un vērtas auklas. Tās būs attīstošās rotaļlietas novada bērnudārza bērniem.

Jau iepriekš šādi gatavoti atsevišķi elementi, bet šoreiz tas būs apjomīgs darbs, kur savu roku līdz mācību gada beigām mājturības stundās būs pielicis ikkatrs. Pavisam tiks izgatavoti 25 zābaciņu pāri.

Darbs stundās tiek organizēts ievērojot skolēnu spējas, pielāgojot katram atbilstošas grūtības pakāpes uzdevumus, sākot no amatnieka līmeņa līdz inženierim. Lai aizrautu mūsdienu skolēnus, lietā tiek likta radošā izdoma, būtiski uzlabojot gadu gadiem nemainīgo mācību programmu.

"Skolotājam šodien jābūt kā zinātniekam, kā zinātniekam no amatnieka līdz inženierim. Jāseko līdzi sabiedrības attīstības progresam katram savā priekšmetā," viņš norāda.

Ar aizrautīgu darbu, ejot kopsolī ar laikmetu un tehnoloģiju attīstību, skolotājs Laimonis Grundmanis pedagoga darbam Aizputes vidusskolā veltījis 36 savas dzīves gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti