Skolotāji protestā izsvilpj Straujumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Skolotāju protestā, kas pirmdien sākās pie Ministru kabineta un vēlāk pulcējās Doma laukumā, pēc premjeres Laimdotas Straujumas ("Vienotība") uzrunas pedagogi pauda neapmierinātību ar svilpšanu.

Lai gan Straujuma apliecināja cieņu pedagogu darbam, taču viņa arī pauda, ka izglītības sistēmā ir problēmas. „Gribu pateikt paldies skolotājiem par to, ka Latvijas jaunie cilvēki ir aizgājuši un uzvarējuši starptautiskās olimpiādēs, ka mums ir jaunie zinātnieki, kas guvuši starptautiskus panākumus, ka mums ir izglītota tauta. Tai pašā laikā mēs varam neslēpties… Es aizeju uz augstskolām un man diemžēl saka, ka ir jāpārmāca skolēni, jo skolēni, it sevišķi tehniskajos priekšmetos, nāk tādi, kas nevar sekot augstskolai,” sacīja vadības vadītāja.

Premjere uzsvēra, ka jāsakārto izglītība sistēma, taču milzīgu finansējuma pieaugumu viņa neredz. 

„Pēdējo divu gadu laikā pieaudzis finansējums vispārējai izglītībai par 20 miljoniem, tajā pašā laikā skolotājiem vidējais finansējums ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā. Un tas nozīmē, ka kaut kur sistēmā ir problēmas,” atzina premjere.

„Latvija no sava iekšzemes kopprodukta tāpat kā pārejās Baltijas valstis vispārējai izglītībai  paredz vienu no lielākajiem finansējumiem Eiropas Savienībā, bet skolotāju algas ir zemākās. Tātad kaut kur ir problēma šeit vidū,” sacīja Straujuma.

Valdības vadītāja aicināja skolotājus strādāt kopā, lai „jūs būtu apmierināti un valsts būtu apmierināta ar to darbu, kas tiek veikts”. Pēc šiem vārdiem protesta dalībnieki sāka neapmierinātībā svilpt, skandēja „Neticam!” un solīja streikot.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete ("Vienotība") uzskaitīja darbus, ko ministrija jau ir darījusi, lai uzlabotu skolotāju, augstskolās un bērnudārzos strādājošo apstākļus. Viņas vārdus protestētāji gan pavadīja ļoti atturīgi - nedz atbalstot, nedz noraidot.

Druviete aicināja skolotājus turpmāk sadarboties, lai uzlabotu situāciju nozarē.

Atbalsta citvalstu arodbiedrības

Vēlāk uzstājās citvalstu arodbiedrību līderi un uzsvēra, ka ir kopā ar Latvijas skolotājiem. Pedagogi savilka jostas krīzes laikā, tomēr ir laiks prasīt savu daļu atpakaļ, pauda viens no ārzemju arodbiedrību līderiem.

Polijas arodbiedrības līderis akcentēja, ka Polijā ikviens izglītībā strādājošais saņem 500 eiro uz rokas, kolīdz sācis strādāt skolā vai bērnudārzā, savukārt pēc 12 gadu ilgas pieredzes vismaz 800 eiro. Šie skaitļi izsauca sajūsmu skolotājos.

Jau ziņots, ka skolotāju protesta gājienā, kas pirmdien sākas plkst. 14 pie Ministru kabineta, pulcējās vairāki tūkstoši pedagogu. Skolotāji ir sabraukuši no visas Latvijas – Ludzas, Ciblas, Liepājas, Jelgavas un citiem Latvijas novadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti