Dienas ziņas

Latgalē plāno mazināt sociālo institūciju skaitu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolotājiem neziņa, dodoties atvaļinājumā

Skolotāji Grobiņā dodas atvaļinājumā, nezinot, vai rudenī skolā būs darbs

Daudzviet skolās aizvadīti izlaidumi un pedagogi dodas atvaļinājumā ar neziņu par solīto algu reformu. Grobiņas novadā ir piecas vispārējās izglītības mācību iestādes, kurās kopējais skolēnu skaits ir ap 800, bet skolotāju aptuveni 200. Neskaidrības par gaidāmajām izmaiņām, kas vēl aizvien kavējas varas gaiteņos, dara bažīgus gan pedagogus, gan pašvaldības pārstāvjus.

Kapsēdes pamatskolā valda klusums, jo visi skolotāji jau no pirmdienas devušies atvaļinājumā. Pēdējos iekavētos darbus steidz paveikt mācību pārzine. Viņa atzīst, ka ar lielām cerībām katru dienu gaidot ziņas no Rīgas, lai saprastu, kā rīkoties, un lai mierīgu sirdi varētu doties vasaras atpūtā. “Apsolīts, ka kaut kas mainīsies, bet, aizejot atvaļinājumā, nekādu ziņu nav. Skolotāji rēķinās ar to, kas viņiem tagad ir. Es arī nezinu, ko mainīt, ko plānot,” sacīja Kapsēdes pamatskolas direktora vietniece mācību darbā Inese Pumpure.

Labāk šausmīgas beigas, nekā bezgalīgas šausmas - tā puspajokam par varas gaiteņos iestrēgušo pedagogu atalgojuma reformu teic skolas direktors Kaspars Politers. Pēc viņa aplēsēm īpaši būtiskas izmaiņas finansējuma ziņā nav gaidāmas. Skolēnu skaits Kapsēdes pamatskolā esot stabils ap 100, ja tas samazinātos, tad gan būtu problemātiski īstenot mācību plānu.

“Mēs varam minimālās prasības izturēt,” situāciju vērtē Kapsēdes pamatskolas direktors Kaspars Politers. “Klasē ap 12 bērnu, citā nedaudz mazāk. Mēs varam skolotājiem samaksāt par novadītajām stundām, bet pārējās daļas, ko piemaksāt par papildus darbiem, tur mums noteikti naudas nebūs tik daudz, kā vajadzētu,” norāda Politers.

Vilcināšanās un neskaidrība ap izstrādāto apmaksas modeli dara bažīgu arī Grobiņas novada pašvaldību. Iespējams, pēdējā brīdī tai nāksies rast papildu līdzekļus budžetā, lai samaksātu algas, piemēram, direktoru vietniekiem, atbalsta personālam.

Šobrīd vēl nav zināms konkrēts datums, kad pedagogu atalgojuma modelis varētu tikt virzīts apstiprināšanai Ministru kabinetā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti