Panorāma

Ģenerālprokurora amatam virza Ē.Kalnmeieru

Panorāma

Pabeidz izmeklēšanu arī otrā Zolitūdes kriminālprocesā

Skolotājas Morē laukus pret pilsētu nemainītu!

Skolotājas Morē lauku dzīvi pret pilsētu nemainītu

Mores pamatskolas pedagoģes par dzīvi pilsētā pat dzirdēt nevēlas. Viņas ceļu uz mazo skoliņu mēro arī no 20 un pat 40 kilometru attālām apdzīvotām vietām. Vienīgo nesekmīgo atzīmi viņas liek Latvijas ceļiem, kuru stāvoklis ir slikts.

More nav liels pagasts – tajā deklarēti 662 iedzīvotāji. Tuvākās pilsētas ir Līgatne, Sigulda, Cēsis. Apkaimē ražo koka mājas. Ir safari parks ar dažādiem briežiem un skola. Tieši skolas dēļ ceļu uz Mori ik dienu mēro vairāki pedagogi.

Bērni, kas sveicina katru pretimnācēju, sildošās krāsnis un mazas klases, kurās katram var pieiet klāt un palīdzēt – šāda lauku vienkāršība pievelk. 

Mores pamatskolas skolotāja Ineta Kalniņa no Zaubes uzskaita virkni priekšrocību dzīvei laukos: „Es zinu, kas notiek Zaubes un Mores pagastos, arī Siguldas novadā. Braucot uz darbu, es varu atslēgties, baudīt dabu.”

Šogad viņa izmanto privilēģiju uz skolu nokļūt ar skolēnu autobusu. Pagājušo gadu gan nācās braukt ar starppilsētu satiksmes autobusiem. „Pagājušajā gadā man mēnesī ceļa naudai aizgāja vidēji 50 eiro. Šogad es ietaupu to naudiņu,” stāsta skolotāja.

„Rīga nav visa Latvija!” saka Mores skolotāja.

Savus laukus pret pilsētu skolotāja nemainītu: „Es nekad nemainītu, man ir dārziņš, blakus mājai ezers, arī veikals, aptieka, kultūras nams – viss, ko lauku cilvēks var vēlēties.”

No Smiltenes, kas nebūt nav liela pilsēta, uz lauku māju Morē pārcēlusies arī skolas direktore Gundega Pētersone: „Pat tad, ja man būtu jābrauc uz darbu pilsētā, es viennozīmīgi dzīvotu laukos. Un es to savu mierīgo dzīvesveidu, to rimto vakaru, mierīgās nedēļas nogales pilnīgi noteikti neesmu gatava nomainīt pret pilsētas skrējienu.”

Mores skola ir veiksmes stāsts. Atverot klases ar speciālām programmām bērniem ar īpašām vajadzībām, izdevās izvairīties no slēgšanas. Vēl vairāk – skola grasās paplašināties un pasniegt tālākizglītības kursus arī pieaugušajiem, kas vēlas mācīties vai pārkvalificēties. Līdz ar to var teikt, ka skola ir tāds kā pagasta centrs.

Tajā pašā laikā dzīve Morē piedāvā visu to, ko par velti var saņemt tikai laukos. „Ko nevar nopirkt par nekādu naudu? Viennozīmīgi – klusums, miers, plašums,” saka Gundega Pētersone.

Par Latvijas novadu attīstības stratēģiju un to, vai Latvija nākotnē būs tikai Rīga, skatieties LTV nākotnes stratēģijas diskusiju «Lielais jautājums», ceturtdien, 23. aprīlī, plkst. 21.15.  Studijā tiksies divas ekspertu komandas, kas katra aizstāvēs savu nākotnes vīziju par Latvijas reģionu attīstību. Diskusijā piedalīsies arī pašvaldību vadītāji, premjere Laimdota Straujuma un valdības ministri, kā arī uzņēmēji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti