Skolniece no Daugavpils uzvarējusi starptautiskā ekonomikas olimpiādē Krievijā

Latvijas komanda uzvarējusi nesen notikušajā starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Maskavā. Turklāt Daugavpils krievu vidusskolas 12.klases skolniece Alisa Turukova individuālajās sacensībās ieguva zelta medaļu.

Olimpiādē piedalījās 15 komandas no 13 valstīm. Tajā bija trīs daļas: ekonomika, finanšu prasmes un uzdevums uzņēmējdarbībā. Pirmajās divās daļās skolēni sacentās atsevišķi, bet pēdējā strādāja komandās.

Otro vietu olimpiādē ieņēma Krievijas komanda, savukārt trešo vietu dalīja komandas no Kazahstānas un Brazīlijas.

"Mūs atlasīja pēc rezultātiem valsts ekonomikas olimpiādē. Mēs visi esam tās uzvarētāji un balvu ieguvēji," Rus.lsm.lv pastāstīja Turukova. Viņa norādīja, ka olimpiādēs dažādos mācību priekšmetos piedalās jau kopš 9.klases, bet nekad nav ieņēmusi pirmo vietu. Meitene vienmēr palikusi otrā vai trešā.

"Bet šoreiz - uzvara starptautiskā olimpiādē. Protams, esmu ļoti priecīga, un mani vecāki ir ļoti priecīgi. Viņi sākumā pat neticēja, domāju, ka mēģinu viņus izjokot..." stāstīja Turukova.

Viņai ļoti paticis piedalīties olimpiādē, satiekot jaunus draugus no Krievijas, ASV, Brazīlijas un Jaunzēlandes.

"Darba valodas olimpiādē bija angļu un krievu. Mūsu komanda zināja abas, un tas arī kaut kur palīdzēja," norādīja skolniece.

Latvijas komandā neesot bijis neviena rīdzinieka: Alise no Daugavpils, Vairis Stramkalis un Kārlis Eiduks no Olaines, Roberts Pavlovskis no Balviem un Diāna Paula Upmale no Cēsīm.

Zelta medaļas saņēma arī Stramkalis, Pavlovskis, bet Upmale un Eiduks ieguva bronzas godalgas.

"Es savu profesiju biju izvēlējusies jau līdz šai olimpiādei. Plānoju mācīties menedžmentu vienā no Lielbritānijas universitātēm. Uzvara starptautiskā olimpiādē ir lielisks ieraksts CV un arī solis pretī karjeras būvēšanā. Es nezinu, kur strādāšu pēc universitātes pabeigšanas. Dzīvē daudz kas var mainīties... Pašlaik man ir interesanti gan Latvijā, gan ārzemēs. Vai es gribu izmainīt ekonomisko situāciju mūsu valstī? Domāju, ka tas ir vairāk politisks jautājums," stāstīja Turukova.

Turukova un viņas skolotāja Tatjana Alika 18.oktobrī piedalīsies pasākumā Rīgas pilī, kur ar starptautisko olimpiāžu laureātiem tiksies Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

1 komentārs
Jānis Balodis
Apsveicu!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti