Skolēnus rosina dzīvot veselīgi

Latvijas skolās prezentāciju tūri uzsāk kampaņa “Veselīgs. Dzīvesveids. Uzturs. Tu”. Tās ietvaros jauniešus informēs par to, kā ikdienā dzīvot veselīgi.  

Šādu kampaņu nolemts sākt, jo gandrīz 30% Latvijas skolēnu ir problēmas ar lieko svaru un tikai  pusei, piemēram, 11 gadu vecumā ir normāla ķermeņa masa.

“Kampaņas informēšana, jūs dzirdējāt, ir uzņemts video materiāls, kas tika dots skolotājiem, būs izbraukumi uz  Daugavpili, Liepāju un vēl pāris vietām, kur būs līdzīgi prezentācijas pasākumi kā šeit,” stāsta dietologs Andris Brēmanis.

Kampaņas mērķis ir atgādināt jauniešiem par veselīgu dzīvesveidu, par nepieciešamību lietot daudz ūdens, sportot pēc stundām un ievērot aktīvu dzīvesveidu arī ikdienā, piemēram, mērojot ceļu uz skolu ar kājām vai velosipēdu, nevis sabiedrisko transportu.

“Veselīgs uzturs, veselīgs dzīvesveids un konkrētais skolnieks - tas ir viens no svarīgākajiem  jautājumiem izglītības iestādē. Par to jārūpējas ik dienu  un, kā jau iepriekš es apstiprināju - izglītības programmās visi šie jautājumi  ir iekļauti gan bioloģijā, gan ķīmijā, gan sociālajās zinībās, gan mājturībā un tehnoloģijās, gan sportā un arī citos priekšmetos, un arī skolas ikdienas dzīvē ir svarīgi, lai skolēniem būtu kustības, lai skolā būtu plašs sporta pulciņu loks, dažādi deju kolektīvi, lai būtu vienkārši pasākumi, kur skolēni var relaksēties, jo veselīgs dzīvesveids ir arī attieksmes sistēma,” stāsta Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas direktors Valdis Jēkabsons.

Kopā ar speciālistiem un ielu vingrotājiem, kas vadīs lekcijas jauniešiem, ceļā dosies arī Latvijā zināmi cilvēki, kuri popularizē veselīgu ikdienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti