Skolēnu vecāki: Atbalsts mācību materiāliem jūtams, tomēr tēriņu netrūkst

Situācija darba burtnīcu un mācību grāmatu iegādē skolās šogad ievērojami uzlabojusies. Tiesībsarga birojs izlases kārtā veic monitoringu skolās, noskaidrojot, kā tiek pasniegta informācija par to, kas ir jāpērk vecākiem un ko nodrošinās skola. Un pašreizējo situāciju tiesībsargs vērtē kā tiesisku. Arī grāmatnīcās vecāku rokās retāk redzamas lapas ar mācību līdzekļu sarakstiem, taču ir vecāki, kas tik un tā ērtības labad iegādā darba burtnīcas. Vecāki atzīst, ka arī palīglīdzekļi prasa lielas summas.

Šis ir otrais mācību gads, kad vecākiem vairs nav jāiegādā grāmatas un darba burtnīcas skolai, ko paredz Izglītības likuma grozījumi. Kādā Rīgas grāmatnīcā sastaptie vecāki iepērkas atšķirīgi, vieniem rokās ir nelieli saraksti, citi pieiet tikai pie kancelejas preču plauktiem.

Grāmatnīcas apmeklētāja Ieva stāsta, ka sarakstu nav saņēmusi no skolas, taču pēc pašas iniciatīvas bērniem tomēr pērk darba burtnīcas: „Nekāds saraksta nav bijis. Es ļoti bieži nopērku ar domu, ka sevišķi valodās – ja tu neuzraksti vairākas reizes, tad ieguvums ir minimāls. Sevišķi ja runājam par angļu valodu, krievu valodā. Tāpēc uzskatu, ka darba burtnīcas ir lieta, ko pats lieto un strādā. Kā saprotu, pašlaik lapas tiek kopētas.”

Patlaban varot izlīdzēties ar 30 eiro, lai sagatavotu vidusskolēnu mācību gadam, bet iepriekš tie bijuši 70 eiro, rēķina skolēnu mamma.

Arī citi sastaptie vecāki atzīst, ka šogad atbalstu izjūt, bet tēriņu mācību palīglīdzekļiem netrūkstot, īpaši mazajās klasēs.

„Burtnīcas, aplikāciju papīrs, kartons, akvareļu papīrs, goša. Pagājušajā gadā mums bija uz kādiem 200 latiem – sporta tērps, forma, krītiņi, košas, akvareļi,” stāsta kāda skolēna mamma.

Savukārt Jūlija stāsta, ka darba burtnīcas matemātikā, latviešu valodā, sociālajās zinībās un ētikā tomēr bija jānopērk. Viņa gan piebilst, ka meita mācīsies privātajā skolā.

Tiesībsargs Juris Jansons secina, ka kopumā šogad pašvaldības izpilda šīs saistības atšķirībā no aizvadītā gada. Tad vēl tiesībsarga birojs saņēma sūdzības no vecākiem, kuriem izglītības iestādes bija lūgušas netiešā veidā iegādāt, piemēram, darba burtnīcas.

Jansons vēl aicināja vecākus iestāties par savām tiesībām un ziņot gadījumos, ja skolas lūdz iepirkt grāmatas vai darba burtnīcas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt