Skolēnu pavasara brīvlaikā piedāvā dažādas aktivitātes

Skolēni to gaida ar lielu nepacietību, vecāki - nereti ar galvassāpēm. Šonedēļ uz sniegotas nots sācies ikgadējais skolēnu pavasara brīvlaiks. Pašvaldības apkopojušas brīvā laika pavadīšanas iespējas un aicina skolēnus brīvdienas izmantot radošiem piedzīvojumiem. Savukārt glābēji vēlreiz atgādina vecākiem - neaizmirst ar savām atvasēm pārrunāt drošību.

Latvijas galvaspilsētā skolēniem pašvaldība brīvlaikā piedāvā apmeklēt pilsētas bibliotēkas, kurās šonedēļ notiks dažādas radošās darbnīcas, tematiskās pēcpusdienas, dabas zinību nodarbības un konkursi. Radoši darboties kopā ar draugiem var arī 22 brīvā laika centros visos Rīgas mikrorajonos, stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde:

„Brīvā laika centros skolas vecuma bērni var iet un darboties sev ierastā vidē. Tur nav nekas tāds, ko pedagogi liktu darīt, bērni paši var organizēt savu brīvo laiku. Var spēlēt biljardu, novusu, skatīties video filmas, izdomāt konkursus, spēlēt galda spēles. Tā ir vieta, kur bērni draugu pulkā labā kompānijā var pavadīt brīvo laiku, tajā skaitā arī skolēnu brīvlaiku.”

Skolēnu brīvlaikā centri darbosies arī priekšpusdienā. Bērnu un jauniešu centri īpaši brīvlaikā skolēnus gaidīs arī citās Latvijas pašvaldībās. Tā, piemēram, Daugavpils bērnu un jauniešu centrā „Jaunība” nodarbības notiks arī rīta pusē, pulciņu dalībnieki varēs gatavoties izstādēm. Savukārt izglītības pārvaldes psiholoģes šonedēļ piedāvās psiholoģiskos treniņus vidusskolēniem. Jauniešus jau dienas laikā gaidīs arī neformālās izglītības centrā.

„Tur var nākt jebkurš tajos laikos, kad notiek nodarbības. Ja šodien ir brīvs laiks, es, piemēram, aizeju padejot zumbu vai paspēlēt biljardu. (..) Iespēju pilsētā ir diezgan daudz, bērniem tikai jābūt aktīviem un jāatrod, kas viņus šobrīd interesē,” stāsta Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pārstāve Anita Pleša.

Plašas iespējas bērniem un jauniešiem atrast nodarbošanos skolēnu brīvlaikā būs arī, piemēram, Liepājā, kam šī ir dzimšanas dienas nedēļa. Bērnu un jaunatnes centrs 1.-6.klašu bērniem piedāvās radošās darbnīcas struktūrvienībās „Laumiņa” un „Vaduguns”, bet jaunieši varēs tikties ar Liepājas teātra aktieriem, atklāj pašvaldības izglītības pārvaldes pārstāve Gunta Jākobsone:

„Jaunieši tāpat kā līdz šim var doties uz Jauniešu māju, kur visu laiku notiek kādas aktivitātes. Bet lielākais pasākums būs 19.martā, kad būs tikšanās ar Liepājas teātra jaunajiem aktieriem no mūsu mūzikla „Pavasara atmoda”.”

Sākoties skolēnu brīvlaikam, svarīgi ieklausīties arī glābēju brīdinājumos un pārrunāt tos ar bērniem. Pirmkārt - uz ledus kāpt ir absolūti aizliegts, jo tas ir trausls un ļoti nedrošs.

„Tāpat skolēnu brīvlaikā mēs saskaramies ar situācijām, kad bērni meklē dažādas izklaides iespējas un viena no tām diemžēl ir dažādu graustu un nepabeigtu ēku apmeklēšana. Arī tas var beigties ļoti traģiski un bīstami. (..) Tāpat, ja bērni paliek mājās vieni, vēlreiz jāatgādina, kā droši lietot gāzes plīti vai ar malku kurināmo plīti,” rosina VUGD pārstāve Viktorija Šembele:

Pavasara brīvdienas 1. līdz 11.klašu skolēniem turpināsies līdz 21.martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti