Skolēnu e-karte Rīgā būs arī maksājuma karte skolā; trūcīgajiem pusdienas būs par brīvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Skolēnu e-karte Rīgā vienlaikus būs arī maksājuma karte skolā, kas dos arī iespēju pašvaldībai apmaksāt pusdienas vairākiem simtiem trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērnu, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Līdz 1.janvārim plānots visas ēdnīcas aprīkot ar speciāliem validatoriem, bet no 1.septembra tiks uzsākts pilotprojekts 15 skolās. Rīgas pašvaldības pārstāvji uzskata, ka vecākiem tā būs iespēja pārskaitīt bērniem naudu un būt drošiem, ka bērni pērk veselīgus produktus, jo ar šādu karti varēs norēķināties tikai skolas ēdnīcā.

Šāds validators izmaksās 90 eiro mēnesī katrā skolā, ietverot apkalpošanu un investīcijas. Karte ietvers elektronisko naudu, maksimālā summa, ko uz tās varēs uzlikt, būs 140 eiro.

"Mēs uz 1.janvāri aprīkosim visas skolas ar iespēju norēķināties ar skolēnu e-karti. Tas nozīmē, ka vecākiem būs iespēja, dodot piecus, 10 vai 20 eiro savam bērnam, būt drošiem, ka bērns neizmantos šo naudu, piemēram, lai nopirktu neveselīgu pārtiku blakus esošā veikalā, bet viņš varēs norēķināties ar šo naudu tikai un vienīgi skolas ēdnīcā. Tas, mūsuprāt, dod iespēju vecākiem krietni efektīvāk kontrolēt, ko ēd viņu bērni," ieceri izklāstīja mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa").

Bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm tā būs iespēja nodrošināt brīvpusdienas. "Pašvaldības nauda tiks pārskaitīta uz šiem e-taloniem, tas nozīmē, ka neviens neredzēs, vai bērns ir norēķinājies ēdnīcā ar naudu, ko iedeva mamma vai ar naudu, ko pārskaitīja Labklājības departaments," norādīja mērs. Tas tiks nodrošināts no 1.janvāra.

Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" amatpersonas uzsver, ka līdz ar jauno pakalpojumu ir mainīta pieteikšanās kārtība kartei, ko vecāki var veikt arī elektroniski pašvaldības portālā. Ja pieteikšanās būs veikta līdz 31.augustam, kartes tiks nogādātas skolās, bet pēc šī termiņa tās varēs izņemt "Rīgas satiksmes" apkalpošanas centros.

Jaunā skolēnu e-kartes nomaiņas kārtība šogad attieksies uz 5. un 10. klašu skolēniem, kā arī uz tiem 7. klašu skolēniem, kuri iestājušies ģimnāzijās vai mainījuši vispārizglītojošās skolas. Šo klašu skolēniem tiks izgatavotas jaunas skolēnu e-kartes, savukārt iepriekš lietotās būs jānodod skolā. Pārējie skolēni varēs lietot līdzšinējās kartes.

Nomainītās skolēna e-kartes tiks atzītas arī par oficiālajām skolēna identifikācijas kartēm jeb skolēna apliecībām Rīgā. Turpmāk uz tām būs arī skolas direktora paraksts.

Dome informē, ka no 17.augusta, kad sāks darboties jaunais e-pakalpojums, vecākiem pieteikums skolēna e-kartes izgatavošanai būs jāaizpilda portālā "www.eriga.lv", kurā dati par skolēnu un skolu, kurā tas mācās, tiks atlasīti automātiski. Pieteikumam klāt būs jāpievieno skolēna fotogrāfija.

Jaunā kārtība šogad vēl neattieksies uz pirmo klašu skolēniem. Viņiem e-kartes tiks izgatavotas saskaņā ar skolas sagatavoto kolektīvo pieteikumu, klāt pievienojot skolēnu fotogrāfijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti