Dienas ziņas

Uz ārvalstīm – tikai no bērnunama

Dienas ziņas

R. Vējonis tiekas ar premjera amata kandidātiem

Veicina skolēnu interesi par bioloģiju

Skolēniem liela interese par dalību «Zaļo biologu skolā» Daugavpils Universitātē

Daugavpils Universitātē šajā mācību gadā pirmo reizi vecāko klašu skolēniem ir iespēja piedalīties pētnieciskā pasākumā "Zaļo biologu skola". Tā mērķis – daudzināt bioloģijas zinātni un biologa profesiju. "Zaļo biologu skolas" laikā skolēni kopā ar lektoriem izzinās visu, kas saistīts ar dzīvību mums visapkārt, uzsverot pētīšanu dabā.

Daugavpils Universitātē nupat aizvadīta "Zaļo biologu skolas" pirmā nodarbība. Plānoto četru nodarbību laikā skolēni kopā ar lektoriem izzinās augus un dzīvniekus, dabas procesus un jo īpaši Latvijas dabu, kā arī daudz diskutēs par biologa profesiju un iespējām, kur biologs var strādāt. Tāpat skolēnus iepazīstinās ar ekspedīciju stāstiem no dažādām pasaules vietām, lai ieinteresētu arī viņus nākotnē doties ekspedīcijās.

"Pirmkārt, interesanti stāstīt par bioloģiju. Otrs – caur šo interesanto stāstījumu jauniešus vairāk ieinteresēt pievērsties bioloģijai, vides zinātnei, varbūt citām dabas zinātnēm, parādot, ka šīs zinātnes patiešām ir interesantas. Vajag tikai varbūt mazliet paskatīties sev apkārt un ieraudzīt ļoti daudz ko interesantu," uzsver Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors, profesors Arvīds Barševskis.

Skolēnu atsaucība piedalīties "Zaļo biologu skolā" ir liela. Uz pirmo nodarbību bija pieteikušies vairāk nekā 100 skolēni no 9.līdz 12.klasei no visas Latgales. Organizētāji stāsta, ka bija pat spiesti apstādināt pieteikšanos.

"Mani interesē augi un pētīt augus. Es domāju braukt ekspedīcijās un pētīt augus. Tas ir interesanti un var daudz ko jaunu uzzināt. Vairāk par dabu, jo mēs dzīvojam dabā," saka Jersikas pamatskolas 9.klases skolniece Kristīne Tentere.

Līdzīgus izglītojošus pasākumus ar mērķi popularizēt bioloģijas zinātni rīko arī Latvijas Universitāte (LU). Taču Daugavpils Universitātes "Zaļo biologu skolas" mērķis ir specializēties tieši dabas pētīšanā dabā.

"Mēs diezgan nopietni domājam vairāk popularizēt šo zaļo bioloģiju, jo LU varbūt vairāk specializējas tieši laboratoriju bioloģijā. Mēs domājam vairāk pievērst skolēnus tam, kas notiek tieši dabā. Visiem tiem, kas būs apmeklējuši šo skolu, mēs arī izsniegsim speciālus sertifikātus," norāda Barševskis.

"Zaļo biologu skola" noslēgsies aprīlī ar izbraukuma nodarbību pētniecības centrā "Ilgas" divu dienu garumā. Tās laikā skolēnus iepazīstinās ar biologu darbu lauka apstākļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt