Skolēni prezentēs labākos zinātniski pētnieciskos darbus

Sestdien, 22.aprīlī, atklās Latvijas 41. Izglītojamo zinātnisko konferenci, kur skolēni prezentēs labākos zinātniski pētnieciskos darbus. 

Šī valsts mēroga konference ir noslēgums piecu reģionālo zinātnisko konferenču ciklam. Tajā piedalīsies gandrīz 560 skolēni no visiem Latvijas reģioniem.

Šādā veidā konferenci organizē no deviņdesmito gadu beigām, norāda Valsts izglītības satura centrā. Savukārt šogad tajā ir rekordliels dalībnieku skaits, stāsta projektu vadītāja Liene Voroņenko.

"Darbu šogad ir bijis ļoti daudz. Vairāk par 1000 vispār bija izstrādāti un pieteikti reģionālās konferencēs. Un savukārt Rīgā tiks pārstāvētas aptuveni 190 skolas. Zinātniski pētnieciskie darbi bija izstrādāti 23 zinātnes sekcijās. Ļoti dažādās - gan matemātikā, gan valodniecībā, gan veselības zinātnē," teica Voroņenko.

Viņa pauda gandarījumu par to, ka dabaszinātņu sekcijās pieteikto darbu skaits bijis viens no augstākajiem pēdējo gadu laikā. Darbi esot ļoti dažādi – sākot no darba "Cigarešu filtra ietekme uz tabakas dūmu kaitīgumu" līdz pat "Dronu pielietojums 3D attēlu iegūšanā vēsturisku vērtību dokumentēšanā".

"Es gribētu teikt, ka arī daudzi no šiem darbiem ir ļoti kvalitatīvi izstrādāti, un mēs ceram, ka daļa no šiem darbiem tiks prezentēti arī starptautiskajos pasākumos un nesīs Latvijas vārdu tālāk pasaulē," teica projektu vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti