Dienas ziņas

Valmieras īres namos ievācas iemītnieki

Dienas ziņas

Aiztur vīrieti par meiteņu pavedināšanu internetā

Latvijas skolēni no olimpiādēm atved medaļas

Skolēni no starptautiskajām olimpiādēm atgriežas ar medaļām

Vidusskolēni no starptautiskās ģeogrāfijas olimpiādes Latvijai atveduši trīs sudraba un vienu bronzas medaļu. Taču tas nav viss - šovasar mūsu skolēni piedalījās vēl četrās starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs - matemātikā, bioloģijā, fizikā un ķīmijā. Un gandrīz katrā no tām ieņemtas godalgotas vietas. 

Starptautiskās ģeogrāfijas olimpiādes dalībnieki no Kanādas atgriezās pirmdien. Viņi uz olimpiādi brauca četri, un visi četri arī ieguvuši medaļas. Turklāt ar sasniegto rezultātu Latviju ierindojuši 8. vietā pasaules mērogā. Jaunieši ir lepni.

"Par to, ka arī valstij ir medaļas, par to, ka esmu pierādījis, ka es varu to visu paveikt.. daudz sajūtu!" stāstīja olimpiādes dalībnieks Iļja Belovolovs.

"Nu, apbalvošanas ceremonijā vispār bija tāda ļoti sakāpināta atmosfēra. Tur vispār kopumā ir 87 medaļas. Gāja sākumā bronzas medaļas. Un man likās - es maksimums varu dabūt bronzas medaļu... Bet tad aizgāja visas bronzas medaļas, vārds netika nosaukts. Un iet jau sudraba medaļas, un tad tu nezini vairs, kurā brīdī tu būsi. Un tad pēkšņi izsauc tavu vārdu..." atcerējās olimpiādes dalībnieks Rūdolfs Golubovs.

Belovolovs atzina, ka nav jūtams lielvalstu pārākums. "Iedzīvotāju skaits nav tik svarīgs šajā jomā. Ir svarīgs darbs un izglītība," teica olimpiādes dalībnieks.

Ģeogrāfiem papildus teorijai bija jāveic lauka darbi - kartēšana un ainavas izpēte. Bet citādi bija skolēniem, kas jūlijā piedalījās starptautiskajās ķīmijas un fizikas olimpiādēs - viņi daudz laika pavadīja laboratorijās.

Ķīmiķiem tāpat kā ģeogrāfiem - trīs sudraba un viena bronzas medaļa, bet fiziķi lepojas ar trim bronzām.

"Ar praktiku tur ir - paveiksies, nepaveiksies! Jo ir bijuši gadījumi, kad cilvēki tēmē uz zeltu, bet nokrīt kolba, viss pa grīdu un viss - nullīte! Nulle punktu. Un apmēram pēc praktikas es jau sapratu, ka medaļa varētu būt, galvenais - teoriju mierīgi, vēsi izdarīt... un pēc teorijas man jau bija skaidrs, ka būs labi!" stāstīja starptautiskās ķīmijas olimpiādes dalībnieks Olavs Rāciņš.

Pārsteigta par savu rezultātu ķīmijas olimpiādē bija Anna Marija Sumrova. "Es sēdēju īstenībā telefonā un rakstīju mammai īsziņu, ka esmu apbalvošanas ceremonijā, pēc pusstundas uzzināšu rezultātus, atrakstīšu. Un tad man pēkšņi... pa labi no manis sēdēja mentors, pa kreisi no manis sēdēja Māris un tad Olavs... un pēkšņi Olavs caur Māri: "Anna, Anna, Anna!!!" Es saku: "Ko?! Es rakstu īsziņu!" Olavs: "Malacis, Malacis!" Es: "Kāds malacis?" 

Skatos, mans vārds uz ekrāna, man jāiet uz skatuvi!" atmiņās dalījās olimpiādes dalībniece.

Fizikas olimpiādes dalībnieks Ingvars Vitenburgs stāstīja, ka juties pārliecināts par sevi. "Piemēram, eksperimentālajā daļā lielākoties tev nav baigā teorija, tev vienkārši ir jādara un jādara pietiekami ātri. Nu, teorijā vairāk tā... bet arī teorijā nebija tādu uzdevumu, kurus es vispār nesaprastu. Sajūta bija laba. Vienmēr gribas labāku rezultātu, protams. Bet nu jā, ļoti jauki, ka es biju dabūjis otro bronzu. Ļoti priecīgs biju," teica Vitenburgs.

Bet pirmā starptautiskā olimpiāde, kur iegūtas medaļas, bija bioloģijā - no tās sudrabu atveda Artūrs Sokolovskis, bet Ernests Tomass Auziņš un Staņislavs Kurašs - katrs pa bronzai.

Arī septembrī būs iespējams sekot līdzi skolēnu sasniegumiem, jo priekšā vēl starptautiskā informātikas un ekonomikas olimpiāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt