Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arvien vairāk pakalpojumu – digitāli

Skolēni iepazīst karavīru ikdienu

Skolēni iepazīst karavīru ikdienu

Vairāk nekā 2000 skolēnu no visas Latvijas ceturtdien, 8.novembrī, Ādažu militārajā bāzē iepazinās ar karavīru ikdienu. Skolu audzēkņiem tika izrādīta militārā tehnika un ieroči, bet lielāko prieku sagādāja paraugdemonstrējumi.   

Ierastos apmācību trokšņus Ādažu militārās bāzes poligonā šoreiz papildināja bērnu čalas. Skolēniem tā bija iespēja ne vien kārtīgi izkustēties svaigā gaisā, bet arī apskatīt un izpētīt gan Latvijas armijas, gan NATO sabiedroto tehniku.

“Man visvairāk patīk spāņu tanks, jo tajā var ielīst visvairāk cilvēku,” saka skolēnu dienas apmeklētājs no Mārupes Filips. Viņš gan pats negribētu kļūt par karavīru, jo viņam “nepatīk īsti karot”.

Tikmēr vecāko klašu skolēni labprāt pētīja arī dažnedažādus ieročus, un uzzināja kā tie darbojas.

Uz skolēnu dienu lielākajā militārajā bāzē Baltijā ieradušies jaunieši no visas Latvijas.

Talsu Kristīgā vidusskola lepojas, ka Nacionālo bruņoto spēku rindās jau esot ne viens vien šīs skolas absolvents, bet tagad jāaudzina jaunā maiņa.

“Šeit mēs ieraugām, ka mūsu dzimteni sargā braši karavīri ar labu, spēcīgu tehniku, ko iepazīst arī bērni. Domāju, ka arī kāds no viņiem nākotnē izvēlēsies kļūt par dzimtenes sargu,” saka Talsu Kristīgās vidusskolas skolotājs Vilnis Zarakauskis.

Savukārt mazākumtautību skolu pedagogi atzīst, ka tā ir viena no iespējām, kā audzēkņiem mācīt patriotismu pret valsti, kurā esi dzimis un dzīvo.

“Gribam bērnus pieradināt pie tā, ka viņi dzīvo savā valstī, ka viņiem ir sava armija. Gribam, lai viņi redz, kā tas viss izskatās, un lai kļūst par savas zemes patriotiem,” norāda Rīgas 72. vidusskolas skolotāja Ralda Putniņa.

Skolēnu dienas tradīcija Ādažu militārajā bāzē aizsākusies pirms dažiem gadiem. Lielāko interesi izraisa paraugdemonstrējumi. Šoreiz karavīri rāda, kā mūsu valsts tiek aizsargāta no nevēlamiem viesiem.

“Tādā veidā mēs ceram izglītot par to, ka būt savas valsts aizstāvim, patriotam ir svēts darbs,” saka NBS komandleitnante Iveta Bērziņa.

Skolēnu diena Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārajā bāzē notiek pavasarī un rudenī.

Pasākuma laikā skolēniem un pedagogiem bija iespēja apskatīt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas apakšvienību tehniku un ekipējumu, tikties ar karavīriem, vērot dažādus paraugdemonstrējumus un piedalīties militārās stafetēs, informēja NBS.

Tāpat skolēni tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīriem, kas pastāstīja par savu dienestu Latvijā un demonstrēja militāro tehniku.

Savukārt bruņoto spēku rekrutētāji skolēnu dienas dalībniekiem pastāstīja par dienesta iespējām un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Bruņoto spēku karavīri – virsnieki, instruktori un kareivji – savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 30 funkcionālajās jomās un teju 170 specialitātēs. Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamatizglītību, gan arī tiem, kuri ieguvuši vidējo un augstāko izglītību vai apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs. Kareivja profesiju, kas ir arī militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē.  

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti