Skolas steidz pabeigt vasaras remontdarbus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Līdz 1. septembrim atlikušas mazāk nekā divas nedēļas, kurās skolas steidz pabeigt vasaras remontdarbus. Rīgā šovasar remontdarbi notiek vairāk nekā 80 izglītības iestādēs. Lielāko daļu darbu plānots pabeigt laikus, taču dažos gadījumos darbi arī ievilksies pēc mācību sākšanās. Rīgas dome gan uzsver, ka darbi skolēniem netraucēs un telpas būs izvēdinātas, lai bērni neciestu no krāsu izgarojumiem.

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas direktore Ineta Rudzīte izrāda jaunās skolas telpas. Dome skolai atvēlējusi vairāk vietas sākumskolai, taču vasarā bija jāpaspēj tās kārtīgi izremontēt. Tagad darbi jau tuvojas noslēgumam. Atlicis vien sanest mēbeles un savest kārtībā tehniskās telpas un pagalmu. Direktore Rudzīte ar īpašu prieku izrāda klases telpu, kurā grīda sadalīta piecās dažādās krāsās:

"Piecas zonas, katrā zonā, piemēram, tur ar dabas zinātnēm nodarbojās grupa bērnu. Katram ir savi uzdevumi, un viņi patstāvīgi to veic. Tiek domāts, ka tas veiksmīgāk radīs bērniem pašiem to prasmi darboties. Katrā zonā sava grupa ar bērniem, un viņi veic savu uzdevumu, un pēc tam viņi pamainās. Tie, kam bija dabas zinātnes, tie aiziet uz matemātiku."

Šovasar Rīgas dome dažādus remontdarbus veic vairāk nekā 80 izglītības iestādēs, norāda Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. Lielākais projekts esot Rīgas 84. vidusskolas sporta un rotaļu laukumu ierīkošana. Lai gan pārsvarā visus objektus paredzēts pabeigt līdz 1. septembrim, dažās vietās remontdarbi turpināsies arī pēc mācību sākšanās, piemēram, fasādes remonts 6. vidusskolā turpināsies arī oktobrī. 

"Protams, nav iespējams tikai pa vasaras mēnešiem - īpaši, ja skola atbrīvo telpas kaut kur ap Jāņiem, - pabeigt visus darbus. Tāpēc darbus, kas skar teritoriju, fasādes siltināšanu vai vēsturiskās fasādes renovāciju, mēs turpināsim arī pēc 1. septembra. Bet iekšdarbi visi būs pabeigti un 1. septembris nebūs aizkavēts," stāsta Burovs.

Remontdarbu turpināšana pēc mācību sākšanās gan neesot labā prakse, norāda Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš. Ideāli būtu nogaidīt mēnesi pēc remontdarbu beigšanas, lai celtniecības materiāli, it īpaši krāsas, vairs neizdalītu ķīmiskos savienojumus:

"Droši vien reāli mēs varētu runāt par minimums nedēļu, piecām sešām septiņām dienām pie nosacījuma, ka tās telpas tiek vēdinātas pastiprināti, lai viss tas, kas gaisā ir, lai to visu dabūtu iespēju robežās prom. Vismaz dažas dienas vai nedēļu, tā būtu tā labā prakse, ko noteikti vajadzētu ievērot. Lai nav tā, ka 31. augustā vēl krāso un nākamajā dienā visi sēžas klasē."

Oļegs Burovs gan uzsver, ka krāsa mūsdienās žūstot ātri un pēdējā brīdī tik un tā nekas krāsots vairs netiekot:

"Neviens nekrāso šodien telpas un rīt iet uz skolu. Jā, vecāki dažreiz paši, un to es kā viens no vecākiem pats arī darīju, dažreiz krāso savas klases. Varbūt kāda viena otra skola to dara pēdējā brīdī, un pēc tam skolēni iet. Bet tas viennozīmīgi nav masveidā, un tas viennozīmīgi nav pēc pašvaldības pasūtījuma."

Nākamgad pašvaldības sāks īstenot Eiropas savienības struktūrfondu projektus vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanai, tādēļ paredzams, ka nākamvasar visā Latvijā pašvaldības savas skolas remontēs aktīvāk.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti