Dienas ziņas

Aizupes pamatskolā ilgu laiku nav vēstures skolotāja

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolās sāks izmantot Covid-19 antigēnu testus

Skolas medmāsas kabinets piekrāmēts ar kovida paštestiem – gatavojas skolēnu testēšanai

No šīs nedēļas skolās sākta pakāpeniska pāreja no laboratoriskā kovida skrīninga uz antigēnu testiem. Tiem ir vairākas priekšrocības. Testus skolēni var veikt paši, un tie sniedz atbildi 15 minūšu laikā, tādējādi ļaujot zibenīgi novērst plašākus slimības uzliesmojumus. Turklāt šie testi izmaksā krietni mazāk. Testēs arī pret kovidu vakcinētos.

Kovida antigēnu testus Rīgas vecāko klašu skolēni saņem pirmo reizi. Tos saņem kopā ar pārtikas pakām, jo šonedēļ vēl mācās attālināti.

“Testus saņēmām vakar. Ļoti daudz, – daudzas kastes, kabinets ir piekrāmēts. Šodien un vakar dalām testus bērniem, kas ir attālināti. Un tā šoreiz ir sanācis, ka dalām reizē ar pārtikas pakām,” pastāstīja Rīgas Teikas vidusskolas medmāsa Gunta Šauriņa.

Rīgas Teikas vidusskolā mācās vairāk nekā 1000 skolēnu, un katram ir sagatavots testa paraudziņš, kas glabājas medmāsas kabinetā. Un tad, kad ir pienākusi konkrētās klases kārta saņemt savus paraudziņus, medmāsa tos nogādā klases audzinātājam.

Šos testus skolās ievieš pakāpeniski.

Un tos pirmo reizi skolēni izmēģinās svētdien, 21.novembrī.

“Atver kārbiņu, tur ir kociņš ar vates uzgalīti, un abās nāsīs ir jāievieto aptuveni divu centimetru dziļumā. Tad ir šķidrumiņš, kurā ir jāieliek tas vates kociņš, un tad uz tādas speciālas skalas  uzpilina trīs pilienus un pēc 15 minūtēm nolasa rezultātu,” skaidroja skolas medmāsa Šauriņa.

Jaunie antigēnu testi Teikas vidusskolā. 2021. gada novembris.

Ja testa rezultāts ir negatīvs, tad viss kārtībā. Ja pozitīvs, tad uz skolu doties nedrīkst, un saslimšana tad jāapstiprina ar testu, kas veikts laboratoriski. Eksperti uzsver, ka uz paštestu rezultātiem var paļauties, tāpēc tos izmantos arvien vairāk. Testēs arī pret kovidu vakcinētos.

“Salīdzinot ar kociņu testu, – tad mēs uzzinājām rezultātu nākamajā dienā, visi bērni, arī inficētie,  turpināja piedalīties mācībās klātienē un vismaz vienu dienu pavadīja kopā. Tas palielina risku inficēties un risku izplatīt infekciju. Ja mēs konstatējam inficēto bērnu ar paštestu, tad uzreiz varētu tikt pārtraukta kontaktēšanās ar citiem bērniem,” skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Vienlaikus skolās pagaidām saglabāsies arī kociņu testi. Reizi nedēļā tiks veikts antigēnu tests un kociņu tests klasē. Antigēnu testus divreiz nedēļā veiks vakcinētie. Un brīdī, kad noslēgsies valsts iepirkums par plašāku antigēnu testu iegādi, tos plānots izmantot pat trīs reizes nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt