Panorāma

VK kritiska par ārstniecības riska fondu

Panorāma

Panorāma

Skolās izspēlē Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Skolās izspēlē Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Vēl nebijušu vēlēšanu pieredzi šodien piedzīvoja vairāku skolu 10. un 11. klašu audzēkņi. 16 un 17 gadus vecie skolēni pirmo reizi mūžā rūpīgi analizēja gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus un piedāvātās programmas. Un pēc tam piedalījās izspēlētās vēlēšanās, par savu izvēlēto sarakstu balsojot īpaši izveidotā adresē internetā.

Vēlēšanas nepilngadīgajiem Latvijā notiek pirmo reizi. Šāda iniciatīva – izspēlēt Eiropas Parlamenta vēlēšanas 16 un 17 gadus vecu skolēnu auditorijai – aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur skolās māca to, ka vēlēšanās katra balss ir no svara un kā deputātu kandidātu solīto izvērtēt. Izspēlētās vēlēšanas šodien vienlaikus notika sešās skolās, arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā.

Balsošana notiek internetā, jauniešiem pievilcīgā veidā – telefonā. Ir jāizvēlas viens no 16 sarakstiem un jānospiež “vēlēt”. 11. klases skolniece Luīze neslēpj, ka par politiku īpaši neinteresējas. Kaut ko gan zina, un ar to pietiek. Konkrētā pieredze likusi aizdomāties, kāpēc jābalso.

"Mēs bijām stundā gājuši cauri, runājuši par sarakstiem. Man ir mans viedoklis, kas ir manas vērtības, kas man interesē, kas man ir svarīgi, lai ir Eiropā, un tad ar kuras partijas vērtībām es sevi vairāk asociēju, par to es arī nobalsoju," teica Luīze. Viņas klasesbiedrs Tomass gan regulāri klausoties ziņas. Politika interesē. Tomass ar nepacietību gaida 2021. gada pašvaldību vēlēšanas, kad arī viņš varēs balsot pa īstam.

Šogad vēlēšanu izspēles notiek vien sešās skolās, un ir iecere nākotnē tādas rīkot plašākā mērogā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti