Panorāma

Krievijai dota skaidra atbilde “nē!”

Panorāma

Panorāma

Skolās mācību klases karantīnā dodas katru dienu

Skolās būtiski kāpusi Covid-19 izplatība; klases dodas karantīnā katru dienu

Jau vairāk nekā nedēļu skolēni atgriezušies mācību iestādēs no ziemas brīvlaika. Līdz ar audzēkņu atgriešanos klātienes mācībās arī kovida izplatība skolēnu vecuma grupā pamatīgi gājusi plašumā. Vēl pagājušajā nedēļā attālinātās mācības kovida dēļ tika noteiktas samērā maz klašu grupām, bet šonedēļ piedzīvots pietiekami dramatisks kāpums.

Starp pašvaldībām, kur kovida izplatība pašlaik ir viena no visaugstākajām, ir Ķekavas novads. Un tur arī skolu direktoriem un Izglītības pārvaldei pilnas rokas darba saistībā ar to. Ķekavas novadā aptuveni katra desmitā klase mācās attālināti.

"Mēs vairs nespējam domāt par izglītības kvalitāti, bet domājam visu laiku par to, kā nodrošināt šo epidemioloģisko situāciju un kā ievērot noteikumus.

Cik mēs paši būsim atbildīgi, tik arī būs šīs mācības klātienē," teica Ķekavas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Linda Zaķe.

Galvaspilsētā mācību gada otrais cēliens iesākās  optimistiski. Pēc pirmās testēšanas pret kovidu attālinātajās mācībās devās vien 19 klases no 3000. Arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta apkopotie dati par pirmo nedēļu pēc brīvlaika rādīja labu ainu. Attālinātās mācības noteiktas 0,18% veselu klašu pamatizglītībā, vidusskolas posmā vēl mazāk. Tomēr vienas nedēļas laikā vien vismaz galvaspilsētā klašu skaits, kas mācās attālināti, pieaudzis vairāk nekā piecas reizes.

"Šobrīd mums ir informācija, ka attālināti mācās vairāk nekā 100 klašu komplekti.

Un katru dienu departamentā saņemam no skolām šo saskaņojumu par attālinātajām mācībām.

Katras nedēļas beigās mēs apkopojam informāciju, tā kā aktuālie dati būs nākamnedēļ, bet redzam, ka šī optimistiskā statistika paliek daudz sliktāka," atzina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Aizvadītajā diennaktī visā valstī atklājot vairāk nekā 2500 jaunus inficēšanās gadījumus, atkal pakāpies saslimstības izplatības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) atzina – likumsakarīgi, ka pieaugums būs arī skolās. Un ir.

"Piemēram, ja mēs skatāmies datus no novembra vidus, decembra vidus, tad apvienotie paraugi bija pozitīvi vidēji 1,8%. Bet, skatoties provizoriskos datus pēdējo divu dienu laikā, tie ir 3,4%. Tātad tas pieaugums ir salīdzināms gan pirms skolēnu brīvlaika, gan tagad. Un tas ir gandrīz divreiz lielāks," klāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Tiesa, pagājušajā nedēļā skolēni mācījās vien trīs darba dienas, šonedēļ jau piecas, un arī tam esot ietekme, norādīja SPKC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti