Panorāma

LTV Ziņu dienesta egle – Inesei Vaivarei

Panorāma

Panorāma

Skolām dāvina “gaisa sargus”

Skolām dāvina «gaisa sargus»

Iespējams, telpā ir paaugstināts oglekļa dioksīda līmenis, bet mūsu deguns to nesaož! Taču uzzināt, kad pienācis laiks atvērt logu, var ar tā sauktā gaisa sarga palīdzību. Latvijā tapis elektronikas komplekts bērniem un jauniešiem, kas iedrošina praktiski iepazīt elektroniku, programmēšanu un zinātni. Pateicoties ziedotāju atbalstam, gaisa sargi skolām un bērnudārziem tiek dāvināti.

Gaisa sargs ir ir elektronikas komplekts bērniem un jauniešiem, ar ko izveidot pašiem savu gaisa kvalitātes uzraugu. Sargu radījusi entuziastu komanda, nesaņemot par to atalgojumu.

"Mēs kopā izveidojām komandu, daudz dažādu kompetenču cilvēki. Es strādāju pie elektronikas. Diezgan lēni mēs to darījām," saka “Make Rīga” pārstāvis Rihards Skrubis.

Komplekts bez maksas tiek dāvināts arī izglītības iestādēm. Tas ietilps nelielā picas kastei līdzīgā iepakojumā, un tajā ir arī visi nepieciešamie instrumenti, lai ikviens varētu sargu salodēt pats. Gaisa sarga komplekts ir veidots tā, lai kļūdīties būtu grūti un lai, sekojot norādēm, ikviens procesa dalībnieks varētu iemācīties lodēt.

"Supervaronis rāda telpas gaisa kvalitāti, attēlo to skaitļos. To var salikt cilvēks, kas pirmo reizi mūžā lodē," skaidro Skrubis.

Gaisa sarga izveidotāji stāsta, ka viņu mērķis ir ļaut bērniem praktiski iepazīt elektroniku, programmēšanu un dizainu, radot aizrautību un interesi par eksaktajām zinātnēm.

"Šis gaisa sargs tiek ražots no mūsu pašu materiāliem, un visi saziedotie līdzekļi ir, lai to piegādātu bez maksas," uzsver Skrubis.

Lai arī gaisa sarga superspēja ir izcila oža, tas spēj arī redzēt. Diezgan slikti, bet tomēr — redze ir redze. Gaisa sargs spēj sajust, cik telpā ir gaišs. Pateicoties ziedotāju atbalstam, šobrīd ir iespējams izveidot 145 gaisa sargus. Aicinājumam saņemt gaisa sargu pieteikušās 65 izglītības iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt