Dienas ziņas

Apturēta Kandavas kartodroma darbība

Dienas ziņas

Attīra un sakārto piekrastes

Šis mācību gads veltīts fizikas daudzināšanai

Skolā Limbažos «Fizikas gadā» veidos īpašu pulciņu, bet atzīst – skolēnus nav viegli ieinteresēt

Latvija izraudzīta par 3. Eiropas fizikas olimpiādes rīkotājvalsti, kas notiks pavasarī, bet šis gads vispārējās izglītības iestādēs pasludināts par “Fizikas gadu”. Limbažu novada ģimnāzijā to vērtē pozitīvi, bet atzīst, ka fizika nav tas mācību priekšmets, kura popularitāti vairot ir viegli. Tāpat problemātiski ir piesaistīt jaunus fizikas skolotājus.

Limbažu novada ģimnāzijā strādā nu jau divas jaunas fizikas skolotājas, lai gan lielākajā daļā izglītības iestāžu jaunu fizikas skolotāju piesaistīt ir grūti. Mācību gada sākumā, piemēram, Rīgas skolas vietnē “e-skola.lv” bija izvietojušas 24 sludinājumus, kuros tiek meklēts fizikas skolotājs.

Limbažu novada ģimnāzijā abas fizikas skolotājas strādā nepilnas slodzes darbu, jo paralēli arī turpina studijas maģistrantūrā. Ideja saistīt savu nākotni ar fiziku skolotājai Adelei Rasmai Mīkstajai radusies, mācoties tieši šajā skolā. Viņa par savu ne tikai fizikas, bet arī darba skolotāju sauc Modri Jirgensonu, kurš nu vairs skolā nestrādā, bet viņa vietā te jau trešo gadu strādā Adele.

“Ļoti bieži ir jautājumi, kam mums to fiziku vajag. Un tad es stāstu par to, ka, protams, mācoties fiziku ne vienmēr aiziesi kā es uz fizikas fakultāti un studēsi to fiziku, bet tas attīsta tavu loģisko domāšanu, tas attīsta arī tavu inteliģences līmeni,” stāsta skolotāja.

Šobrīd skolotāja Adele piekritusi vēl vienam izaicinājumam – viņa gatavo audzēkni valsts fizikas olimpiādei.

Šis gads arī nesen pasludināts par Fizikas gadu, un skolās būs pieejams papildu finansējums fizikas pulciņiem.

Šo aktivitāšu nodrošināšanai tika atvēlēti 300 tūkstoši eiro, tādā veidā cerot vairot skolēnu interesi par šo mācību priekšmetu.

“Ir diezgan maz to skolēnu, kuri vēlas, lai šī prioritāte būtu matemātika vai fizika, jo tas vienkārši prasa ļoti nopietnu, savā ziņā vienmuļu darbu. Tāpēc arī skolās ļoti reti izvēlas kā prioritāti šo fizikas pulciņu tādēļ, ka tur jau ir grūti nodrošināt tos 12 skolēnus, kuri tur regulāri nāks, nevis tikai pierakstīsies,” skaidro Limbažu novada ģimnāzijas direktore Gunta Lāce.

“Man, piemēram, šķiet ļoti labas jauno fiziķu skolas, kur arī mani skolēni dodas. Arī tas “Fizmix” konkurss – (..) tu izkāp ārā no mācību satura, un tev tā kļūst interesanta. Arī stundās viņi ir atvērtāki un aktīvāki,” stāsta Adele Rasma Mīkstā.

Limbažu novada ģimnāzijā Fizikas gadā plāno izveidot šādu pulciņu, jo jau šobrīd dabas zinātnes matemātiku, bioloģiju, ķīmiju un fiziku bērni apgūst arī ārpus stundām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt