Šķīdoņa dēļ 170 grants ceļu posmos nosaka transporta masas ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmdien šķīdoņa dēļ visā valstī ir apgrūtināta braukšana, un transporta masas ierobežojumi ir ieviesti jau vairāk nekā 170 grants ceļu posmos. Visvairāk ierobežojumu ir Kurzemē, informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Šķīdoņa laikā grants segums kļūst pārāk mitrs un zaudē nestspēju. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi. Tādējādi tiek liegta pārvietošanās transportam, kas ir smagāks par desmit tonnām.

Satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Tā transporta masas ierobežojumus ievieš un atceļ pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas.

Arī atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Bez ierobežojumiem šķīdonī drīkst braukt tikai operatīvais un sabiedriskais transports, svaigpiena pārvadātāji, kā arī transports, kas izved kritušus lopus.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. “Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

Turklāt Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. Tāpat liela daļa grants ceļu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī.

“Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt, jo uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Pēdējos gados arvien biežāk šķīdonis uz grants ceļiem iestājas jau pirmajos gada mēnešos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti