Pusdiena

Veicot pārbaudes maksātnespējas administratoru praksēs, konstatēti seši pārkāpumi

Pusdiena

Postoša zemestrīce uz Irānas un Irākas robežas

Šķelšanās «Saskaņā» - partiju pamet vairums Jelgavas biedru

Šķelšanās «Saskaņā» - partiju pamet vairums Jelgavas biedru

Par izstāšanos no sociāldemokrātiskās partijas «Saskaņa» paziņojis vairums jeb 113 Jelgavas pilsētas nodaļas biedru. Tā ir trešā lielākā «Saskaņas» nodaļa ārpus Rīgas. Jelgavnieki pametuši «Saskaņu», jo centrālā valde izlēmusi apvienot pilsētas un Jelgavas novada nodaļas.

Tas ticis darīts, jo ilgstošu iekšējo nesaskaņu dēļ deputātu pārstāvniecība Jelgavas domē nav bijusi atbilstoša partijas principiem. Proti, daļa pārāk biedrojusies ar domes vadību.

Jelgavas domē «Saskaņa» strādā nu jau trešo sasaukumu, un tai ar trim deputātu vietām ir otra lielākā pārstāvniecība domē aiz Zaļo un Zemnieku savienības. Teorētiski «Saskaņa» tiek uzskatīta par Jelgavas opozīcijas partiju, taču praksē līdz šim «Saskaņas» deputātu balsojumi lielākoties sakrituši ar galveno varas politisko spēku.

Pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām Jelgavas domē tikušais Sergejs Stoļarovs esot centies veidot īstu opozīciju, stāsta nu jau «Saskaņu» pametušais līdzšinējais nodaļas vadītājs Ivars Jakovels.

Nodaļa viņu no biedru rindām svītrojusi, bet «Saskaņas» centrālā valde Stoļarovu atjaunojusi partijā. Tālāk sekojis lēmums apvienot pilsētas un Jelgavas nodaļas.

Jakovels uzskata, ka šis lēmums saistīts ar Stoļarova izslēgšanu un tiek darīts viss, lai “Saskaņa” paliktu opozīcijā Jelgavā.  

Ivars Jakovels gan ir vienīgais no trim Jelgavas domes «Saskaņas» deputātiem, kas kopā ar vēl 112 biedriem partiju pametis. Viņš apgalvo, ka solījumus varējis īstenot tikai sadarbībā ar «zaļzemniekiem».

Tieši dotie solījumi un demokrātijas, tiesiskuma un labklājības valsts vērtības neļauj mums palikt partijā, kas, mūsuprāt, pazaudējusi savas vērtības, sacīja Jakovels.

«Saskaņas» valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs komentārā e-pastā pauda, ka pēdējos divus gadus partijas nodaļās veic krasas reformas. Vērienīgākās aizvadītas Rīgā, bet pašlaik sakārtojot Pierīgas pašvaldību un Jūrmalas nodaļas.

 «Reformas sākām arī Jelgavā. Taču šeit atšķirībā no citām pirmorganizācijām pārmaiņas notika piespiedu kārtā. Tās saistītas ar ārkārtīgi neapmierinošiem rezultātiem pēdējās Saeimas un pēdējās divās pašvaldību vēlēšanās. Organizācijas darbam traucēja nemitīgi iekšējie konflikti un intrigas. Par kulmināciju kļuva Jelgavas organizācijas jūnija lēmums izslēgt no savējo rindām tikko ievēlēto deputātu Sergeju Stoļarovu.

Rezultātā vēl septembrī partijas valde lēma par Jelgavas organizācijas likvidāciju, to apvienojot ar Jelgavas novada organizāciju. Valdes uzticību zaudēja arī likvidētās organizācijas vadītājs Ivars Jakovels. Tāpēc jauno organizāciju uzticēts vadīt Saeimas deputātei no Jelgavas Zentai Tretjakai.

Priekšā Jelgavas organizācijai vēl daudz smagu pārmaiņu. Tas, ka šodien no partijas izstājās tie, kas gadiem ilgi organizācijā uzturēja intrigu atmosfēru, visiem nāks tikai par labu.»

Jakovels vēl nemācēja teikt, vai pievienosies kādai no Jelgavas domē esošajām partijām, strādās bezpartejiski vai dibinās citu politisko spēku.

Jakovels ir arī Rīgas domes uzņēmuma «Rīgas centrāltirgus» mārketinga vadītājs. Prognozējams, ka arī šajā amatā sagaidāmas rotācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti