Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta izmaksās divreiz vairāk par iepriekš plānoto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Projekta "Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta" īstenošana izmaksās 19,93 miljonus eiro, lai gan sākotnēji izmaksas tika lēstas 10,05 miljonu eiro apmērā, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā skaidroja Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Oksana Dumpe, izmaksu pieaugums skaidrojams ar precizētu kontroltāmi, jo sākotnējās izmaksas esot balstītas uz būvprojekta minimālo sastāvu.

Projekta vispārējais mērķis ir Skanstes degradētās teritorijas revitalizācija, veicinot videi draudzīgu un ilgtspējīgu teritorijas ekonomiskā potenciāla izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

Projekta gaitā paredzēts izbūvēt un rekonstruēt iekšējo ielu tīklu starp Skanstes ielu un Ganību dambi ar kopējo garumu 1,95 kilometri, izveidot inženierkomunikāciju tīklu un veikt teritorijas labiekārtojumu, kā arī nodrošināt labiekārtotu parku un lietusūdens uzkrāšanas un novadīšanas sistēmu izveidi.

Vēl iecerēts radīt 100 jaunas darba vietas un atjaunot teritoriju vismaz 18,7 hektāru platībā.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka vēl pērn februārī projekta mērķis bija radīt vismaz 127 jaunas darba vietas, kā arī atjaunot teritoriju 22 hektāru platībā.

Pilsētas attīstības departamenta iesniegtā vēstule Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejai liecina, ka 2016.gadā un 2017.gadā šajā teritorijā ir veiktas privātās investīcijas 10,26 miljona eiro apmērā, kas jau pārsniedzot projekta rezultatīvos rādītājus.

Projekta kopējais finansējums ir 19,93 miljoni eiro, no kuriem ERAF finansējums būs 4,69 miljonu eiro apmērā, bet valsts finansējums - 1,65 miljonu apmērā.

Līdz ar Finanšu un administrācijas lietu komitejas pieņemto lēmumu, pašvaldības līdzfinansējums būs 13,58 miljoni eiro, lai gan sākotnēji tas bija plānots 3,9 miljonu eiro apmērā.

Projektu plānots īstenot līdz 2022.gada 31.decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti