Skanstes sakārtošanai Rīgas dome atpirks vēl četrus zemesgabalus; viens daļēji pieder Sprūdam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai nodrošinātu projekta "Skanstes teritorijas revitalizācija 1.kārta" īstenošanu, Rīgas pašvaldība plāno atpirkt vēl četrus zemesgabalus, no kuriem viens daļēji pieder bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Kopumā zemesgabalu atpirkšana pašvaldībai izmaksās gandrīz miljonu jeb 977 635 eiro. Bukultu ielā tiks atpirkti divi zemesgabali. Viens no tiem pieder AS "Projekts B10". Tas ir 782 kvadrātmetrus liels un tiks atpirkts par 70 340 eiro. Otrs atpērkamais īpašums Bukultu ielā pieder "Projekts B10" un daļēji arī Sprūdam. Šī īpašuma platība ir 5660 kvadrātmetri un tas tiks atpirkts par 366 550 eiro. Sprūdam piederošās daļas vērtība noteikta 73 310 eiro apmērā.

Zemesgabals 6373 kvadrātmetru platībā Laktas ielā tiks atpirkts par 533 730 eiro, bet 49 kvadrātmetrus lielais zemesgabals Lapeņu ielā 40 - par 7015 eiro. Deputāts Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") klātesošos informēja, ka zemju īpašnieki sākotnēji piedāvājuši sev piederošo zemi iemainīt pret citiem pašvaldības pārziņā esošiem īpašumiem, taču dome šādu ieceri noraidījusi.

Kā komitejā skaidroja Rīgas domes pārstāve Elita Rorbaka,

no Sprūda kriminālprocesus uzraugošā prokurora ir saņemts akcepts darījuma veikšanai,

un, no tiesiskā viedokļa raugoties, nekādām problēmām ar darījuma veikšanu nevajadzētu būt.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Jana Grīnhofa skaidroja, ka īpašumi tiek atpirkti tikai tagad tādēļ, ka Skanstes teritorijas lokālplānojums stājies spēkā tikai šogad un tas paredzēja paplašināt ielu sarkanās līnijas. "Pēc procedūras, zemju atsavināšanu var uzsākt tikai pēc plānojuma stāšanās spēkā. Turklāt arī Ministru kabineta noteikumi paredz, ka pašvaldība būvniecību var īstenot tikai uz sev piederošas zemes," skaidroja departamenta pārstāve.

Šajās teritorijās plānots izbūvēt Lapeņu, J.Dikmaņa, J.Daliņa un J.Krūmiņa ielas, kā arī ierīkot lietus kanalizācijas sistēmas un labiekārtotu teritoriju. Projekts jāīsteno līdz 2022.gada beigām, un plānots, ka būvdarbi tur varētu sākties jau 2019.gada sākumā.

Zemesgabalu atpirkšanu šodien atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja, taču galīgo lēmumu vēl pieņems Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti