Skanstes bijušo mazdārziņu teritorijā mītošajiem rīdziniekiem atrastas jaunas mājas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Visiem Skanstes teritorijas bijušo mazdārziņu teritorijā mītošajiem rīdziniekiem, kuriem bijusi nepieciešamība un kuri to akceptējuši, ir atrastas jaunas mājvietas, kā arī sniegta cita veida sociālā palīdzība, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Savulaik pagaidu zemes nomas līgumi par sakņu dārziem Skanstes ielā bija noslēgti ar kopumā 83 personām. Daļa no tām, saņemot paziņojumu par to, ka līdz 2017. gada 31. decembrim iznomājamie zemesgabali jāatbrīvo, to arī labticīgi un savlaicīgi izdarījuši.

Citi to darījuši tikai šogad pēc vairākkārtējiem pašvaldības aicinājumiem un atgādinājumiem, tādējādi apgrūtinot bijušo dārziņu teritorijas priekšizpēti.

Daļa ir izmantojuši pašvaldības piedāvāto iespēju zemes nomai sakņu dārza vajadzībām citviet Rīgā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti sadarbībā ar atbildīgajām iestādēm savlaicīgi apzinājuši to bijušo nomnieku un bez pastāvīgas dzīvesvietas teritorijā mītošo personu loku, kas saskaņā ar spēkā esošo kārtību var saņemt sociālo palīdzību.

Notika individuālas pārrunas, lai rastu katrai personai labāko un piemērotāko risinājumu mājokļa, veselības un sociālās palīdzības nodrošināšanai. Pēdējie gadījumi risināti vēl nesen, jau sākoties būvlaukuma sagatavošanai un citiem darbiem.

Tikai pavisam nedaudz ir bijušas arī situācijas, kad personas no piedāvātās palīdzības atteikušās.

KONTEKSTS:

Skanstes revitalizācijas projekta 1. kārtā pašvaldībai piederošo bijušo mazdārziņu teritorijā līdz 2022. gada beigām iecerēts izveidot ikvienam rīdziniekam pieejamu zaļo zonu, kurā atradīsies gan parks, gan Rīgas pilsētai un Skanstes apkaimei svarīgā lietus ūdens uzkrāšanas un novadīšanas sistēma. Mazdārziņu vietā teritorijā plānoti  plaši apzaļumošanas darbi –  iestādīs vairāk nekā 1000 kokus, tostarp 56 liela izmēra lapu kokus, 934 skuju kokus. Tāpat tiks iestādīti 755 lapu krūmi, vairāk nekā 10 000 ziemcietes un citi augi. Šajā laikā tiks veikta Lapeņu ielas, Jāņa Dikmaņa, Jāņa Krūmiņa, Jāņa Daliņa ielu un inženierkomunikāciju (ūdensvada, sadzīves kanalizācijas, lietusūdens kanalizācijas un ielu apgaismojuma) izbūve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti