Pusdiena

Trampa advokāts noraida Komija paustās apsūdzības

Pusdiena

Pusdiena 10.06.2017

Skanstes apkaimi jau apbūvē, bet Rīgai arvien nav «jaunā centra» attīstības redzējuma

Skanstes apkaimi jau apbūvē, bet Rīgai arvien nav «jaunā centra» attīstības redzējuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Skanstes apkaimē, ko tās attīstītāji un Rīgas domes vadība dēvē par jauno galvaspilsētas centru un kur plānots tā dēvētā kapu tramvaja galamērķis, patlaban būvniecības darbi notiek atbilstoši lokāliem plānojumiem. Taču visas teritorijas attīstības plānojums iestrēdzis Rīgas domē. Tādēļ domes opozīcijai ir bažas, ka Skanste jau tuvākajos gados attīstīsies fragmentāri un haotiski, radot problēmas izveidot, piemēram, pienācīgu satiksmes infrastruktūru.

Vairāk nekā 200 hektāru plašajā Skanstes apkaimē jau patlaban atrodas vairāku banku centrālie biroji, jaunas daudzdzīvokļu ēkas un biroju nami. Skanstes apkaimi tās attīstītāji un arī Rīgas dome dēvē par jauno un moderno galvaspilsētas centru. Taču pašlaik katrs jaunais objekts kādreizējā mazdārziņu teritorijā tiek attīstīts savrupi - tikai ar lokālu plānu.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja akceptējusi kārtējā biroju kompleksa - «Skanstes biznesa centra» - būvniecību. Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja Ilze Purmale skaidro, ka biroju nams atradīsies pašlaik brīvā zemes gabalā starp Skanstes virsotnēm un arēnu «Rīga».

Būvniecības iecere paredz biroju ēku kompleksu ar diviem torņiem 11 stāvu augstumā, kas ir savienots otrā stāva līmenī ar restorānu korpusu, paredzēta arī pazemes autostāvvieta 240 spēkratiem un virszemes stāvvieta 180 vieglajiem auto, stāsta Purmale. Viņa norāda, ka kopumā objekts ļaus izveidot 1500 darbavietas un dienā to apmeklēs 1000 cilvēku.

Rīgas domes opozīcijas partijas ir noraizējušās, ka līdz ar tādiem atsevišķiem objektiem Skanstes apkaime attīstās fragmentāri, bez kopīga redzējuma.

Rīgas Pilsētas attīstības departamenta direktors Dzintars Balodis atzīst, ka visas Skanstes lokālplānojumu sāka izstrādāt jau 2013. gadā pēc tam, kad dome noteica, ka šī teritorija jāattīsta prioritāri. Balodis atzīst, ka Skanstes attīstība saplānota, lielā mērā ņemot vērā tur esošo zemes īpašnieku un biznesa vēlmes. Rīgas dome jau sākusi 7 miljonu eiro vērtu projektu, lai degradētajās Skanstes teritorijās izbūvētu jaunas ielas un ierīkotu meliorāciju. Bet lokālplānojumu Pilsētas attīstības departaments sola tikai, agrākais, gada beigās, skaidro Balodis.

Šobrīd sadarbojoties ar Skanstes apkaimes attīstības aģentūru ir sagatavota Skanstes apkaimes lokālplānojuma pilnveidotā redakcija, kura iesniegta Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē atzinuma sniegšanai.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sola, ka deputāta pieminēto problēmu Skanstē nebūs. Apkaimes plānu zīmē firma «Grupa 93», kas saņem lielu daļu valsts un pašvaldību pasūtījumu teritoriju plānošanas lietās, tostarp projektā «Rail Baltica».

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti