Skanstes apkaimē veidos jaunas ielas un publiski pieejamu parku

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments maijā sāks labiekārtot Skanstes apkaimi, izveidojot jaunas ielas, publiski pieejamu parku un citu infrastrukūru, kā arī iestādot ap 1000 koku, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Projekta „Skanstes teritorijas revitalizācijas 1. kārta” izbūvēs Lapeņu ielu, Jāņa Dikmaņa, Jāņa Krūmiņa, Jāņa Daliņa ielas un inženierkomunikācijas (ūdensvadu, sadzīves kanalizāciju, lietusūdens kanalizāciju un ielu apgaismojumu).

Tāpat plānots izbūvēt lietusūdens uzkrāšanas un novadīšanas sistēmu un labiekārtot projekta teritoriju, izveidojot ar citām pilsētas daļām labi savienotu apkaimi, veicinot uzņēmējdarbības attīstību Skanstes apkaimē.

„Skanstes revitalizācijas projekts paredz arī izveidot pilsētniekiem pieejamu zaļo zonu, kurā atradīsies gan parks, gan kanālu sistēma.

Tādā veidā attīstīsim un sakārtosim šo pilsētas tuvējā centra teritoriju, kas patlaban ir visai nolaista un aizaugusi,” norādīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāja Ilze Purmale.

“Infrastruktūras attīstība nesīs sev līdzi privātās investīcijas jaunu biroju projektos un jaunās darbavietās, kas ir iemesls, kādēļ Eiropas Savienība atbalsta šo revitalizācijas projektu. Būvniecības laikā būs nodarbināti vairāk nekā 70 cilvēki, tādā veidā stimulējot Rīgas ekonomiku koronavīrusa izraisītās lejupslīdes apstākļos,” pauda Purmale.

Būvprojekta izstrādes laikā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir konsultējies gan ar komersantiem, kas veic uzņēmējdarbību piegulošajā teritorijā, gan nevalstiskām organizācijām.

Izvērtējot visus priekšlikumus kopsakarībā ar Skanstes apkaimes teritorijas lokālplānojuma risinājumiem, veloceliņi tiks nodalīti no brauktuves ar pusizceltu apmali vai virzīti aiz autostāvvietām ietves pusē, vietās pie ietvēm, kur plānotas iebrauktuves, ir paredzēts slīps brauktuves savienojums, nemainot ietves augstumu.

Projekta teritorijas zaļā zona tiks labiekārtota atbilstoši dažādu sociālo grupu vajadzībām – būs atpūtas zonas (atpūtas soli, zviļņi, piknika galdi, rotaļu laukumi), kā arī aktīvās atpūtas zonas, ko veidos āra trenažieri, skeitparka elementi un citas aktivitātes.

Projekta teritorijā plānots veikt plašus apzaļumošanas darbus - iestādīt 56 liela izmēra lapu kokus, kā arī vairāk kā 20 veidu 755 lapu krūmus, vairāk kā 10 000 ziemcietes un 24 veidu 934 skuju kokus. Kopumā tiks iestādīti aptuveni 1000 koku.

“Projektā tiks maksimāli saglabāti teritorijā jau esošie koki, vadoties no to stāvokļa un arboristu ieteikumiem. Pievērsīsim uzmanību, lai netiktu iznīcinātas putnu ligzdas, ja tādas teritorijā tiks konstatētas,” pauda Purmale.

Šā gada 16. janvārī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentsir noslēdzis vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta īstenošanu, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

ERAF finansējums ir 7 932 727 eiro, bet valsts budžeta dotācija - 1 155 334 eiro. Kopējās būvniecības izmaksas veido gandrīz 17 miljonus eiro.

Projektu plānots īstenot līdz 2022. gada 31. decembrim.

Būvprojekta autors ir SIA „BRD Projekts”, kas nodrošinās arī autoruzraudzību. Būvdarbus veiks personu apvienība „RR-Eko”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt