Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Aicina pieteikties intelekta testam

Panorāma

Panorāma

Skaļās lasīšanas sacensības

Skaļās lasīšanas sacensībās uzvar Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolniece

Sestdien, 26.septebrī, Rīgā notika Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls. Tas ir konkurss skolēniem, lai mudinātu bērnus nolikt malā planšetes un telefonus, un sajust lasītprieku, ko slēpj grāmatas. Uz Skaļās lasīšanas sacensības finālu ieradās 30 reģionālie čempioni, kuri pārstāvēja visus Latvijas novadus.  

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sapulcējušies 5. un 6. klašu skolēni. Katram līdzi paša izraudzīta grāmata. Katram tiek dotas 3 minūtes, lai iepazīstinātu ar sevi un grāmatu, un aizrautīgi nolasītu fragmentu.

Skaļās lasīšanas sacensības notika jau trešo gadu. Šoreiz interese bijusi negaidīti liela. Aizvadītajā mācību gadā dalībnieku skaits pieaudzis līdz 11 000. Vispirms labākos izraudzījās klasē, tad skolā, pēc tam reģionā. Sacensību nolūks - vairot bērnu lasītprieku.

“Lai viņi iemācītos nolasīt grāmatu tā, ka katram patīk.  Ikvienam, kas klausās. lai viņi top par vecākiem, kas būs labi priekšā lasītāji, lai viņi spēj novērtēt, ko dod grāmata.  Lai parādītu sevi, ka labs grāmatu lasītājs nav nekāds “nūģis”. Viņš prot uzstāties, prot savu viedokli izteikt,” par konkursa mērķiem stāstīja Nacionālās Bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

Organizētāji vēlējās, lai lasīšanas sacensībās vairāk piedalītos zēni, jo starptautiskie pētījumi atklāj, ka zēniem ir vājāka lasītprasme nekā meitenēm. Un tas ir izdevies! No 30 finālistiem – 13 ir zēni.

“Kad atnāku mājas pēc pulciņiem, no skolas, man patīk lasīt. Apsēžos dīvānā un lasu.  Vai pie sava galda,” stāstīja Priekuļu vidusskolas skolnieks Emīls Eglīte.

“Man patīk grāmatas, kurās ir daudz piedzīvojumu un interesantu notikumu,” atklāja Kārsavas vidusskolas skolniece Denīza Loreta Nagle.

“Lasīšana attīsta radošo domāšanu un fantāziju. Pēc tam varu māsai jaunākajai stāstīt, ko esmu izlasījis,” piebilda Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolnieks Emīls Grišāns.

Pērnā gada Latvijas čempione Inna Ivanova atzīst - kopš piedalīšanās konkursā viņa lasa daudz vairāk.

“Dažiem nepatīk lasīt, bet ir jāatrod tāda grāmata, no kuras tu nevarēsi atrauties. Un tad tu sapratīsi, ka lasīt ir ļoti labi, un tas tev visu laiku noderēs. Papildini savu vārdu krājumu,” sacīja Ivanova.

Par Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības uzvarētāju kļuva Annija Iļjenko no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas.

Annija Iļjenko

“Man ļoti interesē grāmatas par Hariju Poteru, un es domāju, ka no manis varbūt sanāktu labs rakstnieks, kas raksta par maģiju. Mēnesī cenšos izlasīt kādas 3 grāmatas. Pēdējā “Puika, kurš redzēja tumsā”,”  atklāja uzvarētāja. 

Skaļās lasīšanas sacensības ideja aizgūta no Nīderlandes, kur līdzīga sacensība norisinās jau vairāk nekā 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt