Euranet Plus

Pētnieks Stīvens Blokmans par eiroskeptisko partiju ietekmi Vācijā, Itālijā un ES kopumā

Euranet Plus

ES cer uz jaunu izrāvienu attiecībās ar Krieviju pēc prezidenta vēlēšanām

Skaitļi un fakti: Eiropā vīrieši ir sportiskāki, taču sievietes lasa vairāk grāmatas

Skaitļi un fakti - Eiropā vīrieši ir sportiskāki, bet sievietes vairāk lasa grāmatas

Brīvā laika pavadīšanas veidi Eiropā sievietēm un vīriešiem pārāk būtiski neatšķiras. Tomēr ir arī savas īpatnības – piemēram, sievietes par savu veselību un izskatu drīzāk rūpējas, piedomājot, cik veselīgi ēd, bet vīrieši – sportojot. Savukārt uz kino gan vīrieši, gan sievietes Eiropā dosies kopā, bet sporta pasākumos gan vairāk būs sastopami kungi, kamēr dāmas labprātāk palasīs kādu grāmatu, liecina Eiropas statistikas pārvaldes „Eurostat” apkopotie dati.

Tieši grāmatu lasīšanu vairums Eiropas sieviešu uzskata par vienu no saturīgākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. 2015.gadā 42% Eiropas sieviešu atzina, ka gada laikā ir izlasījušas vismaz piecas grāmatas. Tas pats attiecās uz 31% vīriešu. Nākamais iecienītākais sieviešu kultūras un izklaides veids ir izrādes un uzvedumi – tos gada laikā ir apmeklējuši vismaz 30,3% Eiropas sieviešu un 27,7% vīriešu.

Savukārt kino apmeklējumu ziņā dzimumu atšķirību tikpat kā nav – 28% sieviešu un 27% vīriešu ir devušies uz kino. Tas pats attiecas uz tikšanos ar draugiem – 23% sieviešu un 22% vīriešu Eiropā vairākas reizes mēnesī tiekas ar draugiem.

Bet sporta pasākumu apmeklēšana ir izteiktāks vīriešu izklaides veids. Gada laikā uz vismaz vienu sporta pasākumu Eiropā ir devušies 20,6% vīriešu un tikai 13,4% sieviešu.

Latvijā arī ir savas īpatnības. Izrādās, latvietes ir astotās aktīvākas grāmatu lasītājas Eiropā, un vismaz piecas grāmatas gadā izlasa 51% no Latvijas sievietēm. Arī citus kultūras un saviesīgos pasākumus latvietes apmeklē biežāk nekā liecina Eiropas Savienības (ES) vidējais rādītājs. Izņēmums ir tikai kino – to gan Latvijas sievietes, gan vīrieši apmeklē retāk nekā vairums eiropiešu.

Izrādās, Latvijas sievietes daudz aktīvāk nekā eiropietes vidēji apmeklē arī sporta pasākumus. Vismaz vienu sporta pasākumu gadā ir apmeklējuši 17% Latvijas sieviešu un 30% Latvijas vīriešu.

Eiropā atšķiras arī tas, kā abu dzimumu pārstāvji rūpējas par savu veselību. 2014. gadā ES 49% vīriešu katru dienu apēda vienu līdz četras porcijas augļu un dārzeņu, salīdzinot ar 54% sieviešu.

Toties daudzi vīrieši veselīgas ēšanas vietā izvēlas fiziskās aktivitātes. 2014.gadā ES 36% vīriešu un tikai 26% sieviešu sportam un ar darbu nesaistītām fiziskajām aktivitātēm nedēļā veltīja 150 minūtes vai vairāk. Starp dalībvalstīm šie rādītāji vīriešiem variēja no 14% Rumānijā līdz 55% Somijā un sievietēm no 4% Rumānijā līdz 57% Dānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt