Dienas ziņas

Dokumentālā filma “Valiant”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skaistkalnē neapmierināti ar ceļa remontdarbu kvalitāti

Skaistkalnē neapmierināti ar ceļa remontdarbu kvalitāti

Bauskas novadā pie Skaistkalnes septembrī tika pabeigti ilgi gaidītie remontdarbi gandrīz kilometru garā ceļa posmā. Taču jau tagad redzams, ka darbi veikti nekvalitatīvi.  Remontdarbu pasūtītājs – uzņēmums "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) skaidroja, ka darbi neesot pieņemti. Cik liels defektu apjoms būvniekam būs jānovērš, tikšot noteikts pēc papildu pārbaudes.

Skaistkalne jau sen pāraugusi ciemata robežas, un apbūve izveidojusies arī aiz tām. Tāpēc bijis tikai likumsakarīgi, ka iedzīvotāji vēlējušies arī normālu ceļu. Šovasar uz  ceļa V1020, kas  ciematu savieno ar novada centru Bausku, nepilna kilometra garumā pie Skaistkalnes veikta dubultā virsmas apstrāde. Tomēr jau pēc pāris mēnešiem iedzīvotāji sociālajā vietnē "Facebook" norādīja uz paveikto darbu slikto kvalitāti.

Pagasta pārvaldniece telefonsarunā stāstīja, ka par ceļa remontu aktīvi cīnījušies iedzīvotāji. Vākuši parakstus, rakstījuši vēstules, bet rezultāts nesis vilšanos.

"Mēs esam satikušies visi pārvaldnieki un tieši par šo runājām – par šādu virsmas atjaunošanas veidu. Protams, nav putekļu un varbūt nav peļķes, bet kvalitāte ir apšaubāma. Cilvēki par to ir diezgan neapmierināti," teica Skaistkalnes pagasta pārvaldniece Ineta Skustā.

Problēmas ar dubulto virsmas apstrādi pagājušajā gadā bija teju visos remontētajos posmos visā Latvijā.

Šogad, pēc LVC datiem, Zemgales reģionā ar šādu metodi remontēti vien trīs ceļa posmi Dobeles, Aizkraukles un Bauskas novados.

Kā rakstiskā komentārā skaidroja uzņēmums LVC, problēmas esot tikai šajā posmā: "Ceļa Likverteni–Jaunsaule–Skaistkalne posmā šajā sezonā veikta dubultā virsmas apstrāde. Būvnieks SIA "Igate". Darbi nav pieņemti, un nākamgad būvniekam būs jānovērš defekti par saviem līdzekļiem. Nesen saņemts uzraudzības gala novērtējuma ziņojums. Izanalizējot to, iespējams, tiks veiktas vēl papildus pārbaudes, kā arī precīzi noteikts, cik liels defektu apjoms jānovērš."

Uzņēmumā "CBF Igate" norādīja: "Par situāciju zinām un pašlaik noskaidrojam defektu rašanās iemeslu. Garantijas laikā radušies defekti uz ceļa tiks novērsti par būvnieka līdzekļiem."

Šovasar šis pats uzņēmums veicis plašākus remontdarbus  lielākā posmā šī paša ceļa otrā galā,  un arī šeit kvalitāti varētu vēlēties labāku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti