Situācija Tukuma attīrīšanas iekārtās stabilizējas, tomēr notekūdeņu ierobežojumus saglabās

Pirmdien, 17.augustā, operatīvās vadības darba grupas sanāksmē Tukuma novada pašvaldībā saistībā ar paaugstinātas drošības situāciju pilsētas attīrīšanas iekārtās "Tīle" secināts, ka situācija attīrīšanas iekārtās, Slocenes upē un Šlokenbekas dzirnavezerā stabilizējusies, taču SIA "Tukuma ūdens" aicina saglabāt notekūdeņu ierobežojumus.

Tukuma novada pašvaldības pārstāve Anda Andžāne aģentūru LETA informēja, ka laikā no 4.augusta, kad tika atcelta ārkārtas situācija attīrīšanas iekārtās "Tīle" un Slocenes upē, pārejas periodā līdz 17.augustam situācija ir stabilizējusies un ūdens Slocenes upē un Šlokenbekas dzirnavezerā ir labas kvalitātes.

"Attīrīšanas iekārtu darbība ir atjaunota, un tās strādā normālā režīmā. No dūņu laukiem tiek izvestas dūņas, patlaban ir palikusi apmēram viena ceturtā daļa dūņu. Dūņu izvešana tiks turpināta, kamēr saglabāsies labi laika apstākļi. Slodze attīrīšanas iekārtās joprojām ir vērā ņemama, bet skābekļa koncentrācija ir apmierinoša," skaidroja Andžāne.

SIA "Tukuma ūdens" vadītājs Ainārs Feldmanis sanāksmē pauda, ka arī turpmāk ir jāievēro ierobežojumi notekūdeņu apjomos, lai samazinātu slodzi attīrīšanas iekārtās.

Patlaban SIA "Puratos Latvija" daļu notekūdeņu ved uz Jūrmalu, kā arī meklē citas alternatīvas, savukārt AS "Tukuma piens" notekūdeņus ved uz Rīgu, informēja pašvaldības pārstāve.

Pēc sanāksmē pārrunātā, viņa skaidroja, ka iepriekš ņemto ūdens paraugu ekspertīžu slēdzieni vēl nav saņemti un analīžu rezultāti tiek solīti šīs nedēļas laikā. Pagaidām konkrēti piesārņojuma cēloņi nav zināmi. Valsts vides dienests strādā pie vidēji nodarīto zaudējumu aprēķiniem un sadarbojas ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļu.

"Turpinās līgumu saskaņošana ar pārtikas ražošanas uzņēmumiem par Tukuma pilsētas kanalizācijas tīklā novadāmo ražošanas notekūdeņu parametriem, priekšattīrīšanas nosacījumiem, samaksas kārtību, atbildību par videi nodarīto kaitējumu ar mērķi nodrošināt Tukuma pilsētas attīrīšanas iekārtu "Tīle" darbību atbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā arī tehnisko noteikumu sagatavošanas," skaidroja Andžāne.

Pēc šodienas sanāksmes tiks gatavots Tukuma novada domes lēmumprojekts par īstermiņa un ilgtermiņa plānu. Kā ilgtermiņa risinājums tiek apspriests pārtikas ražošanas uzņēmumiem ieviest ūdeņu priekšattīrīšanas sistēmas.

Kā ziņots, 4.augustā Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans ("Tukuma pilsētai un novadam") izdeva rīkojumu "Par paaugstinātās drošības situācijas vadību Tukuma pilsētas attīrīšanas iekārtās "Tīle"", atceļot ārkārtas situācijas statusu, bet saglabājot tā ierobežojumus uzņēmumiem.

Rīkojums paredzēja turpināt visas nepieciešamās darbības, lai uzturētu par 30% samazinātu Tukuma pilsētas kanalizācijas tīklā novadāmo ražošanas notekūdeņu daudzumu.

Rīkojums arī paredzēja aicināt AS "Tukuma piens" paaugstinātās drošības situācijas periodā turpināt ievērot iepriekš noteiktos ierobežojumus notekūdeņu apjomos un piesārņojuma koncentrācijā vai transportēt notekūdeņus vismaz 100 kubikmetru apjomā uz citām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, par attiecīgo apjomu samazinot novadāmo notekūdeņu hidraulisko slodzi Tukuma pilsētas kanalizācijas tīklā un ievērojot līguma nosacījumus.

Savukārt SIA "Puratos Latvija" aicināta paaugstinātās drošības situācijas periodā turpināt uzņēmuma notekūdeņus transportēt uz citām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām.

Rīkojumā arī paredzēts sadarbībā ar Tukuma novada domes Juridisko nodaļu un ekspertiem sākt sarunas ar mērķi saskaņot grozījumus līgumos ar AS "Tukuma piens" un ar SIA "Puratos Latvija" par pilsētas kanalizācijas tīklā novadāmo ražošanas notekūdeņu parametriem, priekšattīrīšanas nosacījumiem, samaksas kārtību, atbildību par videi nodarīto kaitējumu ar mērķi nodrošināt Tukuma pilsētas attīrīšanas iekārtu "Tīle" darbību atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Līdz visu pilsētas attīrīšanas iekārtu "Tīle" bioloģisko koridoru darbības atjaunošanai pilnā apmērā paredzēts turpināt sadarbību ar SIA "VentEko" par uzstādīto aerācijas ozonēšanas sūkņu darbību Šlokenbekas dzirnavezerā.

Iepriekš ārkārtas situāciju Tukuma novada dome izsludināja 10.jūlijā saistībā ar piesārņojumu Tukuma novada Šlokenbekas dzirnavezerā, no kura dažu dienu laikā tika izceltas četras tonnas beigtu zivju. 20.jūlijā ar domes priekšsēdētāja rīkojumu ārkārtas situācijas termiņš tika pagarināts līdz 3.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt