Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pļaviņās un teritorijā pie Zeļķu tilta – plūdu draudi

Situācija Daugavā pie Pļaviņām ir saspringta, taču jaunas teritorijas neapplūst

Daugavā izveidojies vižņu sablīvējums un joprojām paaugstinās ūdens līmenis, arī Aiviekstes upē. Zemākās vietas sākušas applūst gan teritorijā pie Zeļķu tilta Krustpils novadā, gan Pļaviņās. Pļaviņu novada pašvaldība jau sākusi apziņot applūstošajās teritorijās dzīvojošos, kā rīkoties plūdu gadījumā.

Pļaviņu novada pašvaldības autoceļš “Gostiņi–Apvedceļš–Spridzēni” posmā zem dzelzceļa tilta bija applūdis jau otrdien, kad vižņu sablīvējuma dēļ paaugstinājās ūdens līmenis Aiviekstes upē. Trešdien ūdens atkāpās, bet ceturtdien ceļa posms applūda vēlreiz.

Pašlaik jaunu applūdušo teritoriju Pļaviņās nav, bet situācija ir saspringta, jo ūdens līmenis gan Aiviekstē, gan Daugavā svārstās.

Dažas mājas, kas atrodas pavisam tuvu upei, no ūdens šķir tikai daži metri.

"Mēs uzturam komunikāciju ar Pļaviņu HES saistībā ar to, ko vajadzētu darīt ar pašreizējo līmeni Daugavā," komentē Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss. "Mēs runājam ar Jēkabpils civilo aizsardzību, mēs runājam ar blakus novadiem, runājam ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāvjiem par to, kā mēs varētu, izmantojot HES iespējas, regulēt Daugavas līmeni, lai mēs izvairītos no plūdiem Pļaviņās," skaidro Lukss.

Pļaviņu novada pašvaldības policija sākusi apziņot applūstošajās teritorijās dzīvojošos iedzīvotājus, informējot viņus par rīcību plūdu un ārkārtas gadījumos, dalot informatīvos bukletus, kā arī iztaujājot par iemītnieku skaitu mājā un par palīdzību, kāda būtu nepieciešama konkrēto māju iedzīvotājiem. Pašvaldība plūdu gadījumā bez maksas nodrošinās kanalizācijas aku izsūknēšanu, kā arī fizisku palīdzību mantu pārvietošanā.

Zemākās vietas sākušas applūst arī Krustpils novada Krustpils pagastā – teritorijā pie Zeļķu tilta. Tur ūdens līmenis ceturtdien pa dienu sasniedzis 7,48 metrus, un tas par vairāk nekā 60 centimetriem pārsniedz kritisko atzīmi, no kuras sāk applūst zemākās vietas. Vasarnīcas ūdens vēl nav skāris, bet ir applūdis ceļš uz vasarnīcām, kā arī pļavas un grāvji. Tāpat kā Pļaviņās, arī Krustpils pagastā plūdu riska zonā dzīvojošie tiek informēti par rīcību plūdu gadījumā, kā arī par iespējām saņemt nepieciešamo palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti