Panorāma

Lielajos veikalos – tikai vakcinētie

Panorāma

Amatnieki un mājražotāji lūdz atļaut Ziemassvētku tirdziņus

Iekšlietu nozarē daļa nevakcinēto atrodas prombūtnē

Situācija ar Covid-19 sertifikāta trūkuma dēļ atstādinātajiem valsts iestādēs neesot dramatiska; vēl daļai – «slimības lapa»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Klāt ir 15. novembris, no kura darbu valsts pārvaldē un pašvaldību iestādēs nedrīkst turpināt tie darbinieki, kas vēl nav uzsākuši vakcinācijas kursu pret Covid-19. Tai skaitā cilvēki bez Covid-19 sertifikāta nedrīkst strādāt attālināti. Kāda ir situācija?

Valsts pārvaldē un pašvaldībās vakcinācijas pret Covid-19 kursu pabeiguši 95% nodarbināto – tādi ir jaunākie publiski pieejamie dati uz šī gada 7. novembri. Šie 95% nodarbināto noteikti darbu drīkst turpināt. Strādāt drīkst arī tie darbinieki, kas līdz 15. novembrim saņēmuši kaut vai vienu vakcīnas devu, bet par viņiem informācija statistikā pagaidām nav iekļauta un apkopota.

Precīzs bez Covid-19 sertifikāta esošo un tāpēc atstādināmo darbinieku skaits varētu būt zināms vien nākamnedēļ, sola Valsts kancelejā.

Raugoties pa nozarēm, vismazāk pret Covid-19 vakcinēto pašlaik ir iekšlietu resoros.

Sertifikāta trūkuma dēļ Valsts policijā atstādināti 26 darbinieki, Valsts robežsardzē – 20 nodarbinātie, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā – 17.

“Šis nevakcinēto darbinieku skaits ir izkaisīts pa dažādām struktūrvienībām un dažādiem reģioniem. Tādā veidā mēs varam droši teikt, ka šī atstādināšanas procedūra nevar ietekmēt tiešo dienestu izpildes funkciju īstenošanu,” sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Ja vajadzēs, cita struktūrvienība varēšot nosegt trūkstošos darbiniekus. Jaunos kolēģus meklēšot arī koledžu studentu vidū. Lai gan pašlaik atstādināto darbinieku skaits vēl šķiet samērā neliels,

neskaidrība ir par vēl gandrīz 400 cilvēkiem, kas pašlaik atrodas prombūtnē, slimo.

Darbinieku skaits, kas nav vakcinēti pret Covid-19 un atrodas prombūtnē:

  • Valsts policijā - 163
  • Valsts robežsardzē - 103
  • VUGD - 100

Avots: Iekšlietu ministrija

“Tie ir tie cilvēki, kuriem, atgriežoties no prombūtnes, viena iespēja ir uzrādīt šo sertifikātu. Ja netiks uzrādīts, tad, protams, darba devēja rīcība šobrīd ir noteikta normatīvajā aktā,” norādīja Trofimovs.

Uzreiz aiz lielākā iekšlietu dienesta kā Valsts policija otra darbinieku skaita ziņā lielākā valsts pārvaldes iestāde valstī kopumā ir Valsts ieņēmumu dienests (VID). Dienestā strādā aptuveni 3600 darbinieku. No 15. novembra atstādināti 36 darbinieki. Vēl divreiz lielāks pret Covid-19 nevakcinēto skaits pašlaik darbā neatrodas.

“Izskatās, ka, iespējams, vēl 61 nodarbinātajam būtu jānosaka dīkstāve, jo no viņiem nav saņemti iesniegumi par viņu plānoto vakcināciju vai arī viņi ir šobrīd attaisnotā prombūtnē – atvaļinājumos, uz slimības lapas. Tā ka, iespējams, 61 darbiniekam mums vēl būs jānosaka dīkstāve. No sākuma likās, ka situācija būs dramatiskāka,” pastāstīja VID Personālvadības pārvaldes direktora vietniece Sandija Kirkila.

Savukārt skolās, par kurām iepriekš bijis liels satraukums par gaidāmo, prasība būt potētiem pret Covid-19, ja vīruss nav bijis pārslimots, nav radījusi dramatisku situāciju. Tomēr, cik šādu pedagogu valstī kopā ir, vēl nav zināms, jo datus aizvien apkopo.

KONTEKSTS:

15. novembrī spēkā stājas prasība, ka valsts un pašvaldību iestādēs, tai skaitā kapitālsabiedrībās nodarbinātie, kā arī privātajā sektorā nodarbinātie, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, savus darba pienākumus var veikt tikai vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Vienlaikus pagarināts pārejas laiks tiem cilvēkiem, kuriem 15. novembrī Covid-19 sertifikāta vēl nav, bet ir uzsākts potēšanās process.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti