Panorāma

«Panorāmas» arhīvu apskats 28.01.

Panorāma

Šogad sāksies dabas skaitīšana

Operācijas rindā gandrīz zaudē redzi

Sirmgalve trīs gadus gaida kataraktas operāciju un gandrīz zaudējusi redzi

Trīs gadi izrādījies pārāk ilgs gaidīšanas laiks uz kataraktas operāciju Paula Stradiņa slimnīcā, tādēļ Anužu iedzīvotāja Ausma Intepe no Talsu puses ir gandrīz zaudējusi redzi. Slimnīcā gan sola, ka rinda esot jau gandrīz izstāvēta un viņas operācija gaidāma pēc trim, četriem mēnešiem.

Vietējo laikrakstu "Talsu Vēstis" Ausma Intepe lasa ar lupu, brillēm vai ieslēdzot visas lampas arī saulainā dienā - tikai tā viņa ar savu iedzimto kataraktu vēl spēj kaut ko saredzēt. Ausma Intepe ne tikai regulāri apmeklē acu ārstu, bet arī laicīgi iestājusies rindā uz valsts apmaksātu acu operāciju. Taču aklums apsteidz rindu.

Rindā Stradiņos viņa iestājās 2014.gada vasarā. "Ir liels izmisums, jo zinu, ka dienu no dienas arvien mazāk redzu," atzina sirmgalve.

Stradiņu slimnīcā apliecina, ka Ausmas Intepes kārtas numurs vienotajā datorsistēmā tiešām redzams, bet viņas rinda vēl nav pienākusi. Šobrīd tur operē tos, kas rindā stājās pirms trīs gadiem.

Ausmai Intepei priekšā ir 4000 gaidītāju, bet reāli operēs apmēram 2000. Pieredze liecina, ka uz operāciju atnāk puse no pierakstītajiem. Valsts līdzekļi šīm operācijām šogad iedalīti vairāk, un rinda beidzot virzās ātrāk.

Pašlaik mēnesī tiek veiktas 600 operācijas par valsts līdzekļiem, un tas ir vairāk par pērn mēnesī veiktajām 358 operācijām, teica Stradiņa slimnīcas Oftalmoloģijas katedras un klīnikas vadītāja profesore Guna Laganovska, norādot, ka Ausmas Intepes rinda uz operāciju varētu pienākt pēc 3-4 mēnešiem.

Profesore skaidro, ka katarakta var noritēt dažādi. Lielākā daļa pacientu var gaidīt šos gadus. Taču ir tādi, kuri nevar.

"Mēs, protams, aicinām visus tos pacientus, kuri stāv rindā, laiku pa laikam apmeklēt arī savu acu ārstu. Gadījumā, ja spiediens ceļas un acis sāk sāpēt, šajos gadījumos pacientus mēs uzņemam kā akūtus," atzina Laganovska.

Ja valsts finansējumu palielinātu vēl vairāk, rindu izdotos samazināt. Profesore Laganovska pieļauj, ka pie attiecīga finansējuma gaidīšanas laiks būtu pusgads, gads, kas jau būtu pieņemami. Ja cilvēks uz operāciju pierakstās šodien, viņa kārtas numurs sākas ar 70 000, un tie atkal, visticamāk, ir gadi, kas jāgaida.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt