Sirds ķirurģijas centrs svin 50. jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas sirds ķirurģi šajās dienās sastopami ne vien operāciju apģērbā, bet uzvalkos un ar tauriņiem. Tieši tādi viņi saņem gan atzinību no Valsts prezidenta rokām, gan bijušo kolēģu uzslavas. Šajās dienās Latvijas sirds ķirurģijas centrs svin 50. jubileju.

Spēcīgi rokasspiedieni un spēcīgas emocijas. Medicīnas vēstures muzejā tiekas tie, kuru rokas rakstījušas Latvijas sirds ķirurģijas vēsturi.

“50 gadi – izcils notikums, ļoti daudz esam sasnieguši. Esam izauguši jebkura Eiropas centra līmenī,” saka sirds ķirurģijas profesors Romans Lācis.

“Mums visa diena bija veltīta zinātniskā konferencē ar paraugoperācijām. Eiropas cilvēki bija sabraukuši. Skaidrs, ka tas ir līmenis, pats augstākais līmenis,” saka Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš.

P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā apskatāma arī neliela izstāde par sirds ķirurģijas attīstību, kas dažu gadu laikā varētu pāraugt pamatekspozīcijā. “Mēs redzam, ka varētu uztaisīt lielu un nopietnu izstādi par sirds ķirurģiju,” atklāj muzeja speciālists Artis Ērglis.

Tur skatāmas gan emocionālas pirmās sirds transplantācijas fotogrāfijas, ar visu profesora Lāča iesvētīšanu jeb apliešanu ar ūdeni. Redzams, kā notiek vārstuļa ievietošana.

Turklāt šādi sirds vārstuļi nu darbina arī kādreizējo ķirurģijas aizsācēju sirdis. “Jau septiņus gadus ar mākslīgu sirds vārstuli. Mani kādreizējie skolnieki ir ielikuši un darbojas teicami, jūtos ļoti labi! Un jūtos pagodināts,” saka pensionēts ķirurgs Ojārs Aleksis.

Godināti tiek gan ķirurģijas aizsācēji, gan pašreizējie ķirurgi. Viņi saņem gan Valsts prezidenta atzinību, gan īpaši izveidotu zelta sirdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti