Ārpus Rīgas

Indīgie un retie augi, kurus nedrīkst plūkt Jāņu vainagam

Ārpus Rīgas

Rēzeknes pilsētas dome atklātā peldbaseina izbūvei ņems aizņēmumu 1,2 miljonus eiro

«Sipisņīki» un «ogurki» – Preiļos atver Latgales ražotāju veikalu

«Sipisņīki» un «ogurki» – Preiļos atver Latgales ražotāju veikalu

Latgales identitāte ar garšu un saimnieku veikumu - tā var dēvēt veikalu Preiļos ar vairāku gadu pieredzi un ar latgalisko nosaukumu „Ūga” jeb „Oga”. Ap  40 Latgales mājražotāji un amatnieki nupat apvienojušies zem vienota zīmola – „Latgales ūga” un trešdien, 22.jūnijā, Preiļos ver vaļā, kā paši saka „mūsdienīgu un interaktīvu Latgales identitātes veikalu „Latgolys ūga””.

Tas ir apliecinājums, ka  novadā darbojas aktīvi, radoši un strādīgi cilvēki, kuru veikums un latgaliskā vērtība jāceļ gaismā.

Veikals „Ūga” ir ar pieredzi Latgales zīmola popularizēšanā. Tajā ir atrodami gan „ogurki”,  gan „sipisņīks” jeb „biezpiens”. Tur viss ir atrodams ar norādi latgaliešu mēlē. Tomēr trešdiena ir īpaša diena, jo zīmols sāk apvienot desmitus Latgales mājražotāju un amatnieku, stāsta veikala saimnieks Aigars Zīmelis. „Tas ir pirmais mūsdienīgais un interaktīvais latgaliešu veikals,” saka Zīmelis.

Akcentēt latgalisko, rādīt Latgales novada saimnieku un darītāju veikumu ir bijis galvenais vadmotīvs šim pasākumam, stāsta Zīmelis.

„Mēs caurcaurēm esam latgalieši, un mums ļoti svarīga ir sava identitāte. (..) Realizējot šo projektu, var iepazīt daudz saimnieku, kas par savu dzīvesvietu ir izvēlējušies Latgali. (..) Mēs ne tikai pārdodam, mēs arī nākam kopā, runājam, spriežam (..),” norāda Zīmelis.

Darba tikums un vēlme radīt un iedvesmot, kaut vai ar garšas sajūtu, tas ir motīvs, lai līdzdarbotos, saka vieni no tiem mājražotājiem, kas piedalās zem „Latgales ūgas” zīmola - Gavaru ģimene no Vārkavas novada.

„Latgales ūga” ir labs zīmols un Latgales ražojumu popularizētājs, saka pat tie, kas vēl veikalu nav apmeklējuši, bet daudz par to jau dzirdējuši.

Latgali izjust, saprast un izgaršot, tā ir galvenais Latgaliskā zīmola „Latgales ūga” mērķis, apliecina Zīmelis.

„(..) Jebkurš apmeklētājs varēs iegādāties gan produkciju, gan iepazīties ar ražotāju, noskatoties nelielu videorullīti, lai redzētu, kā top viņa produkts,” norāda Zīmelis.

Veikals, kurā ir vairāk nekā 40 Latgales mājražotāju un amatnieku produkcija, veras vaļā  Jāņu priekšvakarā – trešdien, 22.jūnijā, un tā dalībnieki cer, ka tas būs gan finansiāls pienesums Latgales ražotājiem, gan cels godā to veikumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti