Simtgades svinību naudu rosina novirzīt vēža ārstēšanai

Saeimas Mandātu komisijas deputāti nākamajā sēdē turpinās skatīt teju 11 000 iedzīvotāju parakstītu iniciatīvu, ar kuru rosināts Latvijas valsts simtgades svinību naudu novirzīt vēža ārstēšanai.

Onkoloģisko slimību ārstēšanai ir nepieciešami papildu līdzekļi, tomēr kultūru nevar pretstatīt veselības jomai, tā uzskata Saeimas Mandātu komisijas deputāti, vērtējot sabiedrības iniciatīvu simtgades svinību naudu novirzīt vēža ārstēšanai. Latvijas simtgades svinībām, neskaitot pašvaldību un citu avotu finansējumu, piešķirti 32 miljoni eiro.

Par simtgades svinību naudas novirzīšanu vēža ārstēšanai parakstījušies teju 11 000 iedzīvotāju. Iniciatīvas autors Aurels Alvils Puričs Saeimas komisijas sēdē skaidroja, ka vēzis nešķiro slimniekus, tāpēc valstij ir pienākums palīdzēt slimības skartajiem.

"Vismaz daļa naudas jānovirza cilvēku ārstēšanai, tā ir mūsu valsts goda lieta," viņš sacīja.

Saeimas Mandātu komisijas deputāti, kuri trešdien, 12.septembrī, sāka iniciatīvas vērtēšanu, piekrīt, ka nauda vēža ārstēšanai jāatrod papildus, taču ne no svētku budžeta. Lielākais finansiālais sadalījums no svētku budžeta ticis iniciatīvai "Latvijas skolas soma" -  ekskursijām skolēniem, lai bērni varētu apskatīt kultūrvēsturiskas vietas vai dabas ainavas.

Komisijas deputāts Jānis Vucāns (Zaļo un Zemnieku savienība) solīja, ka jau drīzumā parlamentāriešiem būs jālemj par hronisko slimnieku ārstēšanai ieekonomētās naudas novirzīšanu veselības aprūpei. "Tie ir vismaz pieci miljoni eiro, kurus mēs varēsim sadalīt," teica deputāts.

Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone uzsver, ka vienam Latvijas iedzīvotājam valsts dzimšanas dienas svinēšana izmaksā ap trim eiro un tā, salīdzinot ar tēriņiem medicīnai, ir neliela summa.

"Mēs analizējām šo  budžetu, un tas ir 0,5% no veselības budžeta," sacīja Vilsone.

Komisija iniciatīvu turpinās skatīt nākamajā sēdē kopā ar Veselības ministrijas pārstāvjiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti