Pusdiena

Pusdiena 15.11.2018

Pusdiena

Jūrmalas kāpās blakus Karginu villai grasās celt kārtējo it kā viesu namu

Simtgades pasākumu apmeklētājus aicina laikus izpētīt programmu un auto atstāt mājās

Simtgades pasākumu apmeklētājus aicina laikus izpētīt programmu un auto atstāt mājās

Rīga gatavojas vērienīgiem Latvijas simtgades svinību pasākumiem. Tie sāksies jau ceturtdien ar gaismas festivālu „Staro Rīga”. Taču lielākā daļa pasākumu notiks brīvdienās – 17. un 18. novembrī. Līdz ar to galvaspilsētas centra ielās tiks būtiski ierobežota satiksme. Tiek plānots, ka pasākumus apmeklēs liels cilvēku skaits, tāpēc iedzīvotājus aicina ierasties laicīgi un pēc iespējas neizmantot personīgo autotransportu.

Ieteikumi svētku apmeklētājiem īsumā:

  • Laikus izpētīt programmu un izplānot maršrutu.
  • Pēc iespējas atstāt auto mājās un izmantot bezmaksas sabiedrisko transportu.
  • Pūlī pazaudējot biedru, vērsties pie policistiem.
  • Neņemt līdzi vērtīgas mantas un lielas somas.

Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta iedzīvotājus aicina rūpīgi plānot pasākumu apmeklēšanu, noskaidrojot laiku, vietu un iespējamo maršrutu nokļūšanai pasākuma vietā. Daudzie svinību pasākumi paredzēti dažādos laikos un dažādās vietās - tā, lai sadalītu cilvēku plūsmas.

„Tā, piemēram, krastmalā mēdz būt pat no 60 līdz 80 tūkstošiem cilvēku gaismas uzvedumā, un, visiem promejot vienā laikā, tas rada pastiprinātu intensitāti. Tāpēc šogad gan pirms gaismas uzveduma, gan pēc tā krastmalā ir paredzēti vairāki notikumi, lai cilvēki var ātrāk aiziet un lēnāk saiet krastmalas zonā un, beidzoties gaismas uzvedumam, vēl kāds varēs uzkavēties šajā simtgades diskotēkā,” stāsta Pavļuta.

Apmeklētāji varēs aizkavēties Vecrīgā, dodoties arī uz nakts koncertiem. Tas, no vienas puses, ļaus paildzināt svētku sajūtu, no otras - sadalīt sabiedriskā transporta pasažieru pieplūdumu. Privāto autotransportu šajās dienās aicina atstāt mājās vai iespējami tālāk no pilsētas centra. Un tas saistīts ar būtiskiem satiksmes organizācijas ierobežojumiem.

„Vēl ieteicamāk pārsēsties uz sabiedrisko transportu, kas 18. novembrī ir bez maksas. Atsevišķos maršrutos tiek organizēti papildu autobusu, tramvaju un trolejbusu reisi līdz pat pulksten 1 naktī. Bezmaksas transports būs pieejams no 18. novembra divpadsmitiem naktī līdz 19.novembra pulksten 1 naktī, kad beigs kursēt šie reisi 19. novembrī. Vajadzētu būt tā, ka visi tiek iekšā transportlīdzekļos. Protams, šajās maksimuma stundās, brīdī, kad tautas masas plūdīs uz militāro parādi un vakarā uz uguņošanu, ir iespēja, ka būs vairāk cilvēku un būs kāds transporta līdzeklis jāpalaiž un jākāpj nākamajā transportlīdzeklī iekšā,” skaidro Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Īpašā režīmā svētku dienās strādās operatīvie dienesti. Valsts policijas paspārnē darbosies operacionālais vadības centrs, kas uzraudzīs kopējo situāciju. Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs informē, ka visās norises vietās pēc īpaši izstrādāta plāna strādās daudzi Valsts policijas un Rīgas pašvaldības policijas darbinieki. Tāpēc ja rodas kāda problemātiska vai aizdomīga situācija, iedzīvotājus aicina vērsties pie viņiem.

„Pirmais un galvenais ir jārūpējas par savu līdzcilvēku klātbūtni. Ja tās ir ģimenes ar bērniem, lielā pūlī bērns var pazust. Arī pieaugušie cilvēki var pazust. Ja arī tāda situācija ir, tad pieredze liecina, ka ātri bērni atrodas, bet pēc iespējas ātrāk jāinformē policija par pazudušo cilvēku. Otrs, daudzi cilvēki zaudē savas mantas. Tad aicinājums ir neņemt vērtīgas mantas līdzi ar milzīgām somām, kas arī kādā brīdī var tikt pakļautas pārbaudei,” norāda Velšs.

Aptuveni septiņas papildu brigādes dežūrai gaidāmajās brīvdienās nodrošinās arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, saka tā pārstāve Ilze Bukša:

„Mēs svētku laikā esam piesaistījuši no citiem reģioniem un citām struktūrvienībām mediķu papildu brigādes, lai tas netraucē Rīgas brigāžu darbu un ikdienas noslodzi. Brigādes dežūrēs pasākumu norises vietās un būs gatavas sniegt palīdzību. Taču salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem un citiem svētkiem Latvijā valsts svētki tiek pavadīti mierīgi no mediķu skatu punkta.”

Sīkāka informācija par svētku pasākumu programmu ir pieejama Latvijas valsts simtgades biroja informācijas centrā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur var jau tagad paņemt simtgades karodziņus. Centra uzziņas tālrunis ir 67330350 un 22013889. Ziņas par satiksmes ierobežojumiem var iegūt Rīgas domes un pašvaldības Satiksmes departamenta mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti