Sadaļas Sadaļas

Simpozijs: «Eiropas neirozes» 100 dienas pirms «Eiropas vēlēšanām»

Ar trīs priekšlasījumiem, diskusijām par Eiropas vērtībām un atvērtajiem jautājumiem piektdien, 15. februārī, Kaņepes Kultūras centrā notiks simpozijs "Eiropas neirozes". To organizē interneta žurnāls "Satori" sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Eiropas Kustību Latvijā. Simpoziju varēs vērot arī LSM.lv.

Piektdien sākusies arī 100 dienu atskaite līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām Latvijā, tāpēc simpozijs rosinās domāt par Eiropas vērtībām un iespējām tās saglabāt.

"20. gadsimta otrajā pusē Eiropas ideja ļāva kontinentam pacelties pāri pagātnes kašķiem un kariem, definēt brīvības laukumu, kas visiem kopīgs, cienīt citādo un nojaukt robežas. Šodien no jauna tiek būvēti mūri, apsaukāti svešie un aizvainojums ir kļuvis par valūtu politikā. Uz šī fona šogad notiks Eiroparlamenta vēlēšanas, un ir pamats satraukumam, ka, eiropiešiem esot pasīviem, kontinenta idejas ilgtspēja ir apdraudēta. Simpozijā "Eiropas neirozes" analizēsim eiropiešu attieksmi pret kopīgo dzīves telpu un iespējām to pasargāt no korozijas," teikusi vakara vadītāja un žurnāliste Rita Ruduša.

Vakars sāksies ar trim priekšlasījumiem par tēmu "Vai Eiropas vērtības ir pašsaprotamas?" Ar saviem redzējumu iepazīstinās aktīviste un publiciste Linda Curika, filozofs Igors Gubenko un publiciste un pētniece Sandra Mētra. Turpinājumā notiks Ritas Rudušas vadīta diskusija "Eiropas neirozes", kurā piedalīsies reperis ansis, publiciste un dramaturģe Anete Konste, aktīvists un tēvs Lauris Bokišs, muzeja "Ebreji Latvijā" vadītājs Iļja Ļenskis, kā arī eksperimentālā kārtā paneļdiskusijā piedāvās piedalīties vienam cilvēkam no skatītāju rindām.

Simpozija noslēgumā sarunas un dueļus būs iespējams turpināt, baudot atspirdzinājumus un uzkodas DJ Henrika Eliasa Zēgnera muzikālā noformējuma pavadījumā

EP vēlēšanas 

Vēlēšanu dienā, 25. maijā, vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. Kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām notiks no 2019. gada 6. līdz 21. martam.       

EP vēlēšanās balsu skaitīšana sāksies uzreiz pēc iecirkņu slēgšanas 25. maija vakarā, bet vēlēšanu rezultātus EP vēlēšanās atļauts publicēt tikai svētdien, 26. maijā, kad balsošana būs beigusies visās ES dalībvalstīs, arī tajās, kur vēlēšanu diena tradicionāli ir svētdiena..

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt