Dienas ziņas

Līvānos iedzīvina permakultūru un ajūrvēda dzīvesveidu

Dienas ziņas

Sasniegts jauns smagākā ķirbja rekords

«Siltumserviss Rīga»: bez siltuma vēl 75-100 nami

«Siltumserviss Rīga»: Galvaspilsētā bez siltuma vēl 75-100 nami

Bez siltiem radiatoriem patlaban spiesti dzīvot vēl aptuveni 75 līdz 100 daudzdzīvokļu namu iemītnieki Rīgā. LTV uzrunātie namu iemītnieki atzīst, ka šādu siltumapgādes kavēšanos viņi piedzīvo pirmo reizi. Šī ir pirmā apkures sezona galvaspilsētā, kad apkures pieslēgšanu pēc ilgiem gadiem vairs nenodrošina “Rīgas siltums”, bet gan pilnsabiedrība “Siltumserviss Rīga”.

Apkures sezona Rīgā oficiāli sākās 1.oktobrī. Ir jau mēneša beigas, tomēr tūkstošiem rīdzinieku radiatori ir auksti. Jaunais pakalpojuma sniedzējs “Siltumserviss Rīga” dienā dodas uz desmitiem izsaukumu. Daudzās adresēs nākas atgriezties.

Kopā ar brigādi izsaukumā uz Juglas ielu 3 devās arī LTV. Tur apkure pieslēgta šonedēļ, taču nama pirmajos stāvos siltumu nejūt. Pamanot brigādes darbiniekus, sašutumu steidz izteikt nama iemītnieces Ludmila un Leonīda: “Ir ļoti auksti. Radiatori ir auksti. Vannasistabā dvieļu žāvētājs arī ir auksts. Nekad tik auksti nav bijis. Šī ir pirmā reize. Biju arī namu pārvaldē, prasīju, kāpēc nav apkures. Man atbildēja, ka viņi mēģina pieslēgt, bet viņiem nesanāk.”

Kopā ar diviem brigādes darbiniekiem LTV dodas pagrabā. Lai siltums cirkulētu arī nama apakšstāvos, nepieciešams atkārtoti veikt ierīču atgaisošanu. Tas ticis darīts, bet siltuma aizvien nav visos dzīvokļos. “Tagad mums notiek plānveida atgaisošana. Sistēmu pārbaude. Ir pieslēgta apkure, un atgaisošanas process ir tāds diezgan ilgs un ietilpīgs process,” skaidro “Siltumserviss Rīga” darbinieks Sergejs.

Pēc uzņēmuma teiktā, problēmas ar siltumapgādi aizvien ir aptuveni 75 līdz 100 namiem Rīgā.

Rīgas domē pieļauj, ka apkures sezonas beigās dome varētu lemt par līguma laušanu ar “Siltumserviss Rīga”. Uzņēmuma vadība kavēšanos nenoliedz, bet vaino iepriekšējo uzņēmumu “Rīgas siltums”, no kā pārņēmuši nolietotās sistēmas. Tāpat daudzviet pagrabu atslēgas izrādījušās nederīgas un iekšā tikt nebija iespējams. Ir vēl citi iemesli.

“Apkurei raksturīgie laika apstākļi šogad iestājās tikai pirms nedēļas, 19.oktobrī, jo pirms tam bija līdz pat 20 grādiem temperatūra dienas laikā. Tas neļāva veikt praktiski nekādu apkures sistēmu ierīkošanu. Mēs varējām tikai pieslēgt viņu un gaidīt laika apstākļus,” skaidro “Siltumserviss Rīga” valdes loceklis Tengizs Abramjancs.

Bijušā pakalpojuma sniedzēja “Rīgas siltuma” pārstāve piekrīt, ka apkures sistēmas ir nolietotas, taču, zinot, kā ar tām apieties un darbus plānojot, viss esot izdarāms laikā.

"Apkures sistēmas tik dramatiski neizmainījās dažu mēnešu laikā.

Tas nozīmē - ja šobrīd tās sūdzības ir dramatiski pieaugušas, tad pamatā tas ir tieši par pakalpojuma kvalitātes sniegšanu," norāda “Rīgas a pārstāve Agneta Bušta.

“Siltumserviss Rīga” sola, ka šādas aizķeršanās neatkārtosies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt