Silts apģērbs, sildierīces un Ziemassvētku saldumi – Preiļos gatavo apjomīgu ziedojumu Ukrainai

Vasaras sākumā no Preiļiem uz Ukrainas pilsētu Ņižinu nogādātas divas palīdzības kravas ar pārtiku un pirmās nepieciešamības precēm. Arī šobrīd Latgales ļaudis ar ziedojumiem piepilda skolēnu autobusu, lai 2. decembrī tas varētu uzsākt ceļu uz Ukrainu. Autobuss atrodas Preiļos, un tajā iespējams atstāt ukraiņiem ikdienā noderīgas mantas. Savukārt 25. novembrī Riebiņu Kultūras namā notiks labdarības koncerts Ukrainas atbalstam, kurā piedalīsies arī mākslinieces no Ņižinas.

ĪSUMĀ:

  • Preiļu un Ņižinas pilsētu sadraudzība sākās 2016. gadā; šogad parakstīts oficiāls sadarbības līgums.
  • Pirmās kravas ar pārtiku un citām precēm no Preiļiem uz Ukrainu nosūtītas maija sākumā.
  • Preiļos viesu mājas "Pliča sāta" dārzā pašlaik stāv Latgalē vienīgais "Twitter" konvoja autobuss.
  • To līdz 29. novembrim vēl var piepildīt ar skolēniem noderīgām mantām un citām pirmās nepieciešamības precēm. Sagatavoti arī Ziemassvētku saldumi.
  • Preiļos viesojas piecas ukrainietes no Ņižinas, kas piedalīsies labdarības koncertā Riebiņos, vācot ziedojumus Ukrainas atbalstam.

Ar Ukrainas pilsētu Ņižinu 2016. gadā Preiļos parakstīts nodomu protokols par sadraudzību un sadarbību. Šī gada augustā pilsētas noslēdza oficiālu sadarbības līgumu. 

Pirmās palīdzības kravas uz Ņižinu Preiļu pilsēta nosūtīja maija sākumā.

Autobuss ukraiņu skolēniem

Šobrīd Preiļos atrodas viens no sešiem "Twitter" konvoja autobusiem, kura galamērķis būs Ņižinas pilsēta.

Tas kopā ar saziedotajām mantām 29. novembrī dosies uz Rīgu un konvojā 2. decembrī kopā ar citiem skolēnu autobusiem uzsāks ceļu uz Ukrainu.

Aicinājums ziedot Ukrainas skolēniem publicēts arī "Ziedot.lv" mājaslapā: "Lai bērni nokļūtu skolās, nepieciešami skolēnu autobusi. (..) Ar kājām lauku bērniem iet uz skolu vairs nav droši, jo okupanti ir mīnējuši plašas teritorijas. Sākoties karam, austrumu reģionos skolas autobusus atņēma okupanti, bet pārējā teritorijā paši ukraiņi atdeva busiņus uz fronti, lai pārvietotu ievainotos, humāno palīdzību vai karavīrus no/uz fronti. (..) Viena lietota skolas autobusa izmaksas ir 7–10 tūkstoši eiro."

Ziedo apģērbu, sildītājus un Ziemassvētku saldumus

Preiļu novada domē norādīja: ""Twitter" konvojs jeb biedrība "Agendum" mūsu novadnieces Lauras Pličas-Stankevičas virsvadībā organizē skolēnu autobusu nogādāšanu Ukrainā. Autobusi jau iegādāti, un nu visi kopā varam palīdzēt piepildīt tos ar praktiskām, lietderīgām un siltām mantām. Viens šāds skolēnu autobuss gaida ziedotājus arī Preiļos, Raiņa bulvārī 9, "Pliča sātas" dārzā." Šis ir vienīgais konvoja autobuss Latgalē, kur līdz pat otrdienai, 29. novembrim var nest savus ziedojumus –

primārā nepieciešamība ir silts apģērbs, cimdi, zeķes, cepures, apavi, dažādu veidu sildierīces, datori un kancelejas preces bērniem, lai viņi varētu turpināt mācības.

Tāpat noderēs arī guļammaisi, gāzes plītiņas, parafīna sveces u.c. lietas, kas ļautu vieglāk pārdzīvot auksto laiku.

Preiļu novada vidusskolēni skolu pašpārvaldēs saziedojuši Ziemassvētku saldumus, un arī tos ar autobusu vedīs uz Ņižinu.

"Twitter" konvoja pārstāvji sacīja: "Ikvienam no mums ir iespēja sniegt atbalstu ukraiņu bērniem, kuri par spīti bailēm, kara šausmām un bumbu dārdoņām turpina mācīties, lai, karam beidzoties, atgrieztos atjaunotās skolās un savās mājās."

Laura Pliča-Stankeviča sacīja: 

"Kādu rītu Ukrainas bērni pamodīsies nevis pagrabā, bet siltā gultiņā un būs izgulējušies, jo naktīs vairs nerībēs sprādzieni un neauros sirēnas.

Ar katru kaut vismazāko atbalsta soli mēs varam dāvāt spēku ukraiņu bērniem un ticību labā uzvarai."

Labdarības koncerts ar ukrainietēm

Preiļos šonedēļ viesojas pieci ukraiņu mākslinieces no sadraudzības pilsētas Ņižinas, lai kopā ar Preiļu un Līvānu novadu amatierkolektīviem radītu koncertu, kurā ikvienam būs iespēja ne tikai ziedot līdzekļus, kas tiks novirzīti Ukrainas atbalstam, bet gūtu iespēju arī iepazīt gan pašu, gan ukraiņu krāšņo kultūras daudzveidību mūzikas un dejas valodā, LSM.lv uzzināja Preiļu domē.

Preiļu novada domes pārstāve Anete Urka norādīja, ka rīkot labdarības koncertu ierosinājusi Latvijas Pašvaldību savienība. "Zinot Preiļu novada ciešo sadarbību ar sadraudzības pilsētu Ņižinu Ukrainā, Pašvaldību savienība piedāvāja piedalīties projektā. Tas ļāva noorganizēt gan mākslinieču ierašanos, gan pašu koncertu, kas notiks jau piektdien, 25. novembrī plkst. 20.00 Preiļu novada Riebiņu Kultūras namā," sacīja Urka.

Koncertā piedalīsies solistes no Ukrainas  – Marina Denisenko, Olga Parkhomenko, Oleksandra Ševeļova, Polina Hnipela  un Ņina Krutko, kā arī vietējie mākslinieki – popgrupa "Lāsītes", jauniešu deju kolektīvs "Daidala" no Rožupes un Līvānu novada KC jauktais koris "Rubus". Koncerta īpašais viesis – grupas "Dabasu Durovys" solists Arnis Slobožaņins.

Viena no māksliniecēm, ukrainiete Ņina Krutko sacīja: "Ierodoties Latvijā, mūsu galvenais mērķis ir kopā ar vietējiem māksliniekiem radīt skaistu labdarības koncertu. Esam ļoti gatavojušās, programmā ir gan liriski, gan tautiski un arī humoristiski priekšnesumi.

Vēlamies prezentēt savu valsti, stāstīt par savu kultūru un izrādīt cieņu Latvijai, kas savu iespēju robežās jau kopš kara sākuma ir atbalstījusi mūs".

Labdarības koncerta organizatori un "Twitter" konvojs aicina ziedot Viduslatgales pārnovadu fonda ziedojumu kastītēs, kas būs pieejamas koncerta norises vietā. "Ziedojumi tiks novirzīti atbalstam Ņižinas pilsētai, kuras iedzīvotājiem priekšā smaga, auksta un tumša ziema. Taču ikviens no mums var pielikt roku, lai sniegtu palīdzību ukraiņiem šajā smagajā cīņā," piebilda akcijas organizatori.

KONTEKSTS:

Labdarības koncerts norisinās Eiropas Vietējās solidaritātes dienu ietvaros, kas no 15. līdz 30. novembrim notiek vairākās Eiropas valstīs, pašvaldībās rīkojot aktivitātes par ilgtspējīgas attīstības un sadarbības tēmām. Šo koncertu rīko Eiropas Savienības līdzfinansētā projektā "Strādājot kopā iespēju sniegšanai vietējām un reģionālajām pašvaldībām attīstības veicināšanai ES partnervalstīs", kuru Latvijā īsteno Latvijas Pašvaldību savienība, iesaistot vairākas Latvijas pašvaldības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti