Panorāma

Kapseļu ielas bērnunamam – 100; kā atrast mājas ikvienam?

Panorāma

Panorāma

Nedēļas nogalē – Silto drēbju dienas

«Silto drēbju dienās» aicina ukraiņiem Latvijā ziedot ziemai piemērotu apģērbu

Bēgot no kara, cilvēki no Ukrainas Latvijā ieradušies bez ziemai piemērota apģērba. Labdarības organizācijas ziņo, ka visas drēbju noliktavas ir tukšas. Tāpēc šajā nedēļas nogalē organizācija "Ziedot.lv" aicina pārbaudīt savus drēbju skapjus un lieko ziedot, rīkojot "Silto drēbju dienas".

Piektdien "Ziedot.lv" atklāja drēbju ziedošanas punktus vairākos Rīgas tirdzniecības centros. Zvanu un lūgumu pēc siltām drēbēm ir daudz, atzina labdarības organizācijā. Viņi cer šajā nogalē savākt pietiekoši daudz drēbju, lai nākamnedēļ tās jau nogādātu pie ģimenēm.

"Ziedot.lv" Sociālās palīdzības programmas vadītāja Baiba Drone stāstīja: "Cilvēki brauca un protams nepadomāja, ka viņiem ir jāpaņem trīs kārtas līdzi, jāsagatavojas. Nebija laika domāt. Tāpēc mums ir bijuši cilvēki, kas ar tādiem apaviem, ar ko atbrauca, – tie ir viņu vienīgie apavi, vienīgā jaka, vienīgā soma. Mums ir arī gadījumi, kad izceļošanas laikā somas tika nozagtas. Cilvēki ierodas Latvijā pilnīgi bez nekā."

Vien dažas minūtes pēc labdarības punkta atklāšanas kāda sieviete ziedoja vairākas bērnu ziemas drēbes. Pieprasījums pēc tām pagaidām pārsniedz piedāvājumu.

Drone sacīja: "Pirms nedēļas saņēmām tādu SOS saucienu, ka visas labdarības noliktavas ir pilnīgi tukšas, ka trūkst ziemas drēbju. Tāpat mums katru dienu uz "Ziedot.lv" zvana cilvēki un jautā, vai ir iespējams iegādāties priekš viņiem siltās drēbes – jakas, cepures, ziemas apavus."

Atsaucība akcijai ir, cilvēki meklē veidus, kā atbalstīt Latvijā dzīvojošos ukraiņus, atzīmēja organizācijā. Pagaidām arī ziedotāji ir ļoti atbildīgi. Ziedotās drēbes ir tīras un bieži vien jau sašķirotas. Taču novērots, ka pēdējā laikā pēc palīdzības vēršas vairāk cilvēku nekā iepriekš.

Drone pauda: "Man liekas, ka šobrīd uz ziemas periodu vairāk cilvēku iebrauc Latvijā, baidoties no smagas ziemas Ukrainā. Man, piemēram, šodien bija stāsts par skolotāju, kura vada tālmācībā stundas Ukrainā. Un viņa tās vada no sava mazā telefona. Viņai ir liels lūgums ziedot portatīvajam datoram, lai viņa varētu turpināt strādāt, saņemt algu. Stāstu ir ļoti daudz, sāpīgu, dažādu. Un katru dienu mēs saskaramies ar cilvēku ciešanām, bailēm. Bet ir cerība, ka viss būs labi."

Ziedošanas punkti tirdzniecības centrā "Spice", "Akropole Rīga" un "Akropole Alfa" darbosies sestdien līdz pulksten 20.00 un svētdien līdz pulksten 15.00. Organizācijā atgādināja par vietni "palīdzībaskarte.lv", kurā var atrast pastāvīgos ziedošanas punktus visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti