Dienas ziņas

LSO koncertēs Indijā un Ķīnā

Dienas ziņas

Limbažos attīsta videonovērošanas kameru tīklu

Siltais laiks nav šķērslis bļitkotājiem

Siltais laiks nav šķērslis «bļitkotājiem»; plāno atļaut sodīt pārgalvjus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Lai gan glābēji ik gadu atgādina, ka īsti droša atrašanās uz ledus nav pat tad, kad termometra stabiņš sasniedzis -20 grādu atzīmi, bļitkotāji ir pārliecināti, ka ledus uz upes ir gana biezs pat šodien. 

Pagaidām pašvaldības policija neapzinīgos var tikai brīdināt, bet plānots, ka turpmāk pašvaldības varēs noteikt aizliegumu atrasties uz bīstama ledus, bet pārkāpējus sodīt ar  50 eiro lielu naudas sodu.

Zemgalē piektdien  pusdienas laikā gaisa temperatūra sasniegusi  pat +3 grādus, tomēr zemledus makšķerniekam Andrim no Pilsrundāles tas nav šķērslis, uz Īslīces upes nodoties zemledus makšķerēšanas priekiem.

Viņš apgalvoja, ka ledu pārbaudīja un zina, „kas te ir apakšā”.

Makšķerniekam uz ledus pievienojās arī pulciņš skolēnu, kuri, šļakstinādamies slidinās pa nedrošo ledu.

Rundāles novada iedzīvotāja Inta skolēnu vieglprātību  nesaprot, jo bērni „paši lien briesmās”. Īpaši smagi viņai to vērot tādēļ, ka pašai nelaimes gadījuma dēļ nācās apglabāt divus savus bērnus.  

Likums neuzliek par pienākumu pašvaldībām rūpēties par iedzīvotāju drošību uz ledus, tāpēc  pašvaldības policijai nav tiesību sodīt karstgalvjus. Šobrīd gan ir sagatavoti grozījumi likumā par pašvaldībām, kas paredz noteikt aizliegumu atrasties uz ledus, ja tas ir bīstami. Bet brīdinājuma neievērošana varētu maksāt 50 eiro.

„Nu tad es padomāšu, vai es iešu uz tā ledus, jo tā tomēr ir nauda mūsu nabaga laikos, kad nav, kur nopelnīt, un maksā kapeikas... Tas ir daudz tomēr - 50 eiro,” atzina makšķernieks Andris.

Rundāles novada pašvaldības policijas inspektors Mārtiņš Brikers uzskata, ka naudas sodi atrisinātu problēmu ar atrašanos uz ledus „vismaz kaut kādā mērā”.

„Tiem pašiem bļitkotājiem mēs tad varētu rakstīt sodus, bet tagad mēs varam viņiem tikai aizrādīt,” pauda Brikers.

Citās Zemgales pašvaldībās gan vēlmi uzlikt par pienākumu cīnīties ar bezatbildīgajiem ziemas prieku mīļotājiem vērtē skeptiskāk, jo papildu finansējums šim nolūkam no valsts puses netiek paredzēts.

„Ņemot vērā Jelgavas novada plašo teritoriju, kad Lielupe sākas pie Bauskas novada un beidzas gandrīz pie Jūrmalas, kā mēs spēsim to nokontrolēt?”  retoriski jautāja  Jelgavas novada administratīvās komisijas priekšsēdētājs Modris Žeivots.   

Līdzīgas bažas pauž arī Engures, Auces un Bauskas novados, savukārt Jūrmalā un Rīgā jau vairākus gadus upju krastos  tiek izlikti brīdinājumi. Jaunie likumu grozījumi pieteikti izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē, bet pagaidām katrs zemledus makšķernieks pats ir savas laimes kalējs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti