Dienas ziņas

Slimības dēļ jālikvidē visa cūku saimniecība

Dienas ziņas

Aprūpes centrā mācās reaģēt ārkārtas situācijā

Pirmajā sporta stundā – kopā ar olimpiešiem

Siguldas vidusskolā pirmajā sporta stundā – kopā ar olimpiešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kopā ar olimpiešiem pirmo sporta stundu aizvadījuši Siguldas vidusskolas skolēni, kas mācības apgūst klasē ar sporta novirzienu. Šāda klase izveidota pērn, lai sagatavotu nākamo olimpisko paaudzi. 

Skolēniem jau no 1. klases pastiprināti attīsta fizisko sagatavotību. Pedagogi skolēnu sagatavotību pēc pirmā mācību gada vērtē atzinīgi un norāda, ka rezultāti redzami ne tikai sportā, bet arī bērnu veselībā.  

Bērni sporta klasē dienu sāk ar fiziskām aktivitātēm, pēc tam brokasto un tālāk seko mācību process kā jebkurā citā vispārizglītojošā skolā. Savukārt pēc stundām trīs reizes nedēļā bērniem ir vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības. Siguldas vidusskolas sporta skolotāja Andra Fridrihsone ir pārliecināta, ka papildu sportiskās aktivitātes veicina bērnu disciplīnu un uzlabo veselību.

“Šie bērni ir ļoti organizēti, ļoti ātri prot pārkārtoties no vienas darbības uz otru. Mācībās atšķiras, un es kā sporta skolotāja, kas māca arī citās klasēs, varu salīdzināt un teikt, ka arī sportā viņi mācās labāk. Ja arī kāds bērns saslima, tad viņš ātrāk beidza slimot nekā citās klasēs, un šajā klasē bērni slimoja mazāk,” stāsta skolotāja.

Pirmajā šī gada sporta nodarbībā audzēkņi sportoja kopā ar olimpiešiem Tomasu Dukuru, Kristapu Mauriņu un citiem ziemas sporta veidu pārstāvjiem. Nodarbības bērniem notiek rotaļu veidā, atbilstoši vecumam attīstot visu ķermeņa muskulatūru.

Specializētā klase paredzēta bērniem no pirmās līdz sestajai klasei, un sporta nodarbību vadīšanā iesaistās arī profesionāli sportisti. Olimpietis, skeletonists Tomass Dukurs uzsver, ka sportiskās aktivitātes ir ļoti vajadzīgas, lai bērns būtu fiziski vesels.

“Ļoti labi, ka viņi papildus kustas, un nav pat svarīgi, ko viņi dara. Galvenais, lai kustas un attīstās. Es domāju, ka no tā viņi tikai iegūst. Jo vairāk fizkultūras, jo labāk,” secina Dukurs.

Arī vasaras brīvlaikā sporta klases audzēkņi piedalās sporta nometnēs, lai pierastu pie sporta veidu dažādības un lai veicinātu sadarbības prasmes starp vienaudžiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti