Dienas ziņas

Talsos piesaista jaunos medicīnas speciālistus

Dienas ziņas

Piemin Lāčplēša dienu

Dabaszinātņu priekšmetos integrē angļu valodu

Siguldas Valsts ģimnāzijā dabaszinības no 7. klases apgūs arī angļu valodā

Bioloģija, fizika un ķīmija ne tikai latviski, bet arī angļu valodā. Siguldas Valsts ģimnāzijā, sākot ar 7.klasi, skolēni, kuri izvēlējušies angļu valodas novirzienu, šos mācību priekšmetus apgūs bilingvāli. Mērķis – pilnveidot angļu valodas apguvi un radīt iespēju to izmantot daudzveidīgāk. No šā mācību gada zinību apguve divās valodās jau sākta bioloģijā. 

Bioloģijas stundas laikā skolēniem tiek demonstrēts īss video par auga uzbūvi angļu valodā. Par to angliski sagatavoti arī uzdevumi, kas pēc tam jāizpilda.  Šajā reizē svešvalodu skolēni apgūst, to vairāk klausoties un rakstot, bet citās skolotāja sagatavojusi arī mutiskus uzdevumus. 

Bilingvāli bioloģiju mācās viena 7.klase ar angļu valodas novirzienu. Lai nekavētu mācību vielas apguvi, tādas gan nav visas stundas, bet viena nedēļā un papildu jau ierastajām divām latviešu valodā. Skolēni atzīst, ka, lai arī tā mācīties ir mazliet grūtāk, pilnvērtīgākai svešvalodas apguvei tomēr noderīgi.

"Labāk ies angļu valodā, tā kā ļoti labi, ka ir tāda bioloģija angliski," atzina Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.klases skolnieks Paulis Janovs.

"Ir angļu valodā lielāks vārdu krājums, uzzinu daudz vārdu, ko agrāk nezināju," atklāja ģimnāzijas 7.klases skolniece Megija Platača. Viņas klasesbiedrs Pēteris Avotiņš piebilda: "Droši vien braukšu kādreiz mācīties uz Angliju un noderēs viss vārdu krājums angļu valodā."

Bioloģijas pasniegšana bilingvāli - tas arī izaicinājums skolotājai un, lai gan sagatavošanās šīm stundām prasa vairāk laika, ieguvums ir abpusējs. Kopā ar skolēniem angļu valodu papildus mācās arī viņa pati un sagaida, ka par dabaszinībām audzēkņiem arī radīsies lielāka interese. 

"Tiešām ceru, ka tas būs plusiņš ne tikai angļu valodas virzienā, bet arī bioloģijā," sacīja Siguldas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Līga Sausiņa.

Nākamajā gadā šī pati klase abās valodās apgūs arī fiziku, bet 9. klasē ķīmiju un tādā veidā integrēt svešvalodu dabaszinātņu priekšmetos iecerēts arī turpmāk.

Tā ir viena no Siguldas Valsts ģimnāzijas attīstības un izglītības kvalitātes celšanas iecerēm. Sākot no 7. klases, matemātikas ievirzes programmā skolēniem tiks stiprinātas arī datorikas un algoritmiskās domāšanas prasmes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti