Dienas ziņas

Top aizsardzības plāns Ziemupes dabas liegumam

Dienas ziņas

Atjaunotajam Sv. Trīsvienības baznīcas tornim jubileja

Siguldā rada interesi par inženierzinātnēm

Siguldas uzņēmēja radītajā motodarbnīcā jauniešus ieinteresē par tehniskajām zinātnēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saskaroties ar problēmu, ka inženiertehniskajā jomā trūkst zinošu, gados jaunu speciālistu, kāds uzņēmējs Siguldā pirms vairākiem gadiem izveidoja motodarbnīcu. Tagad var secināt – tā bijusi veiksmīga iniciatīva, jo vairākiem jauniešiem tā radījusi interesi tehniskās zinātnes apgūt padziļināti. Siguldas novada Jaunrades centra paspārnē ir vēl arī citi inženierzinātnes novirziena pulciņi, lai radītu lielāku interesi.

Siguldietis Roberts Klinsons šogad sācis mācības Rīgas Tehniskajā universitātē, kur apgūst mašīnu un aparātu būvniecību. Viņš Siguldas novada Jaunrades centra motodarbnīcā darbojas jau no paša sākuma, un te arī ielikti pamati padziļinātākai interesei par tehniku.

“Esmu sapratis par ļoti daudz dažādiem materiāliem, kurus var savienot, kurus nē, kā tie izplešas. Ļoti daudz un dažādas lietas caur praksi nevis caur grāmatām. Domāju, ka nākotnē karjerā man tas noteikti palīdzēs,” saka Roberts.

Motodarbnīcā jaunieši mācās vīlēt, virpot, metināt un citas prasmes, lai gala rezultātā atjaunotu kādu braucamrīku. Ideja par tās izveidi bija siguldietim Dzintaram Vilciņam, kurš nodarbojas ar industriālās, pamatā ostu tehnikas remontu.

Saprotot, ka šajā jomā trūkst jauno speciālistu, viņš nodomāja - motodarbnīca būtu labs sākums, kur interesi par tehniskām lietām jauniešos radīt.

“Viņi var attīstīties, saprast un noticēt saviem spēkiem. Saprast, ka var to izdarīt un nav jādodas kaut kur uz ārzemēm meklēt apsolīto zemi, bet to visu var darīt šeit,” saka Dzintars Vilciņš.

Lai vecinātu interesi par inženiertehniskām zinātnēm, Siguldas novada Jaunrades centrā var apgūt arī robotikas, elektronikas un mehatronikas pamatus. Elektronikas pulciņa iniciators, vēl tikai 10.klases skolnieks Andris Jenerts, kurš tajā darbojas arī kā pasniedzēja palīgs, uzskata, ka izaugsmes iespējas šajā jomā ļoti plašas.

“Šeit dzimst tā interese, un jo agrāk, jo labāk. Pēc tam visa pasaule vaļā. Iztēle ir vienīgā robeža, kas var ietekmēt. Īstenot var visu, ja vien tas nav kaut kas pārdabisks,” saka Andris.

Siguldas novada Jaunrades centra vadība piebilst – tā kā šajos tehniskajos pulciņos neiztikt arī bez programmēšanas, gūtā pieredze to īstenošanā ļaus arī novada skolām daudz labāk sagatavoties 2018.gadam, kad paredzēts ieviest jaunu mācību priekšmetu “Datorika”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti